Двама фаворити се подхлъзват, гол на Платцек не е достатъчен за Бохолт

Първата събота от сезона в Regionalliga West приключи. Два от водещите отбори си позволиха да се подхлъзнат още в самото начало.

След като в петък вечерта Rot-Weiß Oberhausen откри сезона с победа с 2:1 над Alemannia Aachen, в събота дванадесет други отбора последваха примера му. Двама от фаворитите се спънаха веднага.

Preußen Münster – SG Wattenscheid 09 4:1

Изходната позиция беше ясна: един от най-големите фаворити в лигата приема промотирания отбор от Ватеншайд пред собствена публика. Но Preußen Münster бързо получиха студен душ. Ким Сане, по-големият брат на Сиди и Лерой и новак в SGW, извежда гостите напред само след 12 минути. Но Андрю Уутън имаше готов бърз отговор (15.). SCP пое контрола върху играта, но малко преди почивката Сане получи скоба на крака. 27-годишният състезател не успя да се справи с Максимилиан Шулце Нихус в мач един срещу един. Почти на почивката съдията Мартин Уланкевич посочи бялата точка: дузпа за Прусия, която Хенок Теклаб реализира уверено.

През второто полувреме гостите не се предадоха, но изравнителният гол не дойде. Вместо това Александър Хан сложи капака в 79-ата минута след центриране от корнер. Малко след това Дариус Гиндовеан вкара топката в мрежата и направи резултата 4:1 (81-ва минута).

Wuppertaler SV – RW Ahlen 1:2

Почти всички смятат, че Wuppertaler SV е един от абсолютните фаворити за промоция. И червено-сините започнаха сезона с вариация от корнер: плосък крос на Щиперман, гол на Прокоф, 1:0 (19.). Иначе двата отбора изиграха тактическо първо полувреме, в което и двата отбора се грижеха повече за безопасността.

След почивката се разигра бурна сцена. Семих Гюлер беше на път да поведе с 2:0, когато в последната секунда беше изведен пред празната врата. В замяна на това Кристиан Шкода шокира отбора от Вупертал с 1:1 (51.). Малко след това Себастиан Патцлер допусна голяма грешка и остави уж безобиден удар да падне директно в краката на Джихан Озкара – и изведнъж резултатът стана 1:2 (61.). WSV не успя да се върне в играта и получи тежък удар още в началото на сезона.

Fortuna Köln – SV Lippstadt 08 0:1

На хартия Фортуна отново е един от най-добрите отбори в Регионална лига Запад. Но SV Lippstadt не се впечатли от това. Напротив: Анри Карло Матер дори даде преднина на гостите (26-и). През второто полувреме „Фортуните“ не успяха да отбележат отново. Това беше първата изненада на Lippstadt за сезона.

1. FC Düren – 1. FC Bocholt 3:1

В двубоя на повишените отбори гостите първи поеха инициативата. И кой, ако не Марсел Платцек, трябва да носи отговорност за това. Топстрелецът реализира дузпа за 1:0 (35-ата минута). Но малко преди почивката Марк Брашник вкара за 1:1 с мечтан пряк свободен удар (42.).

И през второто полувреме отборът от Дюрен продължи с представянето си. Платцек удари напречната греда за Бохолт, но Брашник отново бе на разположение при пряката контраатака, за да им даде преднина (56). Няколко минути по-късно домакините удариха и напречната греда, но оттам топката се отби в Себастиан Викъл и влезе във вратата за 3:1 (62.). Това би трябвало да е достатъчно за дюренци, за да изпратят първия възклицателен знак в състезанието.

SV Rödinghausen – 1. FC Köln II 5:0

Определено това не беше денят на вторите отбори. За отбора от Кьолн стана още по-зле. Първо Дамян Марсета даде преднина на SC Wiedenbrück от дузпа (30-та), а след това на Рияд Смаич беше показан жълт картон. Марсета (52.), Кевин Хофемайер (57.), Винсент Шауб (77.) и Рамиен Сафи (78.) увеличиха преднината и катапултираха SV на върха на таблицата.

Fortuna Düsseldorf II – SC Wiedenbrück 1:2

Нещата не се развиха по-добре и за втория отбор на Фортуна Дюселдорф. Срещу SC Wiedenbrück те загубиха с 1:2 (17./47.), след като в началото водеха с 1:0 (12.). В неделя 1. FC Kaan-Marienborn срещу Borussia Mönchengladbach II (14:00 ч.) и FC Schalke 04 II срещу SV Straelen (16:00 ч.) завършват първия ден.