Световната купа в Катар: Франция печели, Аржентина губи

Третият ден в Катар започна с шок: Саудитска Арабия победи Аржентина с 2:1 в първия си мач от група С.

Южноамериканските шампиони пристигнаха в серия от 36 мача без загуба, а суперзвездата Лионел Меси откри резултата в 10-ата минута.

През второто полувреме обаче Саудитска Арабия, която е на 51-во място в света, се върна в мача. Първо дойде изравнителният гол в 48-ата минута, а само пет минути по-късно и победният гол за „зелените соколи“.

В другия мач от група C Мексико и Полша завършиха наравно без голове.

Защитаващите титлата си шампиони от Франция също бяха за кратко в шок – аутсайдерите от Австралия поведоха още в самото начало. Но това не продължи дълго, Франция се опита да поеме контрола върху играта след неуспешния старт – и все пак й трябваше половин час, за да изравни. След смяната на головете Франция пое контрола и безмилостно смаза Socceroos.

Все още действащите световни шампиони излязоха от терена с победа 4:1 и вече водят в група D пред Дания, Тунис и Австралия, която заема последното място.

В събота е вторият мач от групата и за двете страни: Франция играе с Дания, а Австралия приема Тунис.