Световна купа в Катар: Испания печели със 7 : 0 срещу Коста Рика

След първия мач – впечатляващата победа на Испания със 7:0 срещу Коста Рика – „Ла Роха“ е начело на таблицата в група Е.

Следващата неделя Испания ще играе срещу Германия.

Головете бяха отбелязани от Олмо в 11-ата минута; 2, Асенсио в 21-ата, Торес от дузпа в 31-ата минута.

През второто полувреме Торес вкара отново в 54-ата минута; гол номер 5 вкара Гави в 74-ата минута, след това Солер вкара в 90-ата минута и накрая Мората в минута 90+2.

Гави е най-младият голмайстор на Световната купа от десетилетия насам – а именно от Пеле през 1958 г.

Треньорът на Испания Луис Енрике е избрал млад отбор за Световната купа в Катар. В испанския отбор няма изявена звезда, но има много млади таланти.

Особено Педри блесна в ранните етапи два дни преди 20-ия си рожден ден. Посредством прекрасните му пасове Олмо и Марко Асенсио за малко не уцелиха вратата. Олмо довърши пробив на 18-годишния Гави, за да направи резултата 1:0 – 100-ия гол на Испания за Световната купа.

Крал Фелипе VI седна във ВИП ложата на стадион „Ал Тумама“, за да наблюдава най-високата победа на Испания в Световната купа.

Япония победи Германия в първия мач

Нов ден, нова изненада на Световното първенство: Япония победи Германия с 2:1. Отборът на Ханси Флик имаше девет пропилени удара към вратата, като единственият гол беше от дузпа. Но головете на борещите се японци, които се нуждаеха само от четири опита, ги накараха да изпаднат във възторг.

Изненадващо силен: Белгия срещу Канада

Белгия беше готова за мача с Канада, но северноамериканците показаха страхотен боен дух и направиха впечатляващо завръщане на Световната купа. Белгия се пребори за 1:0 в 44-ата минута – краен резултат. Белгия пое лидерството в група F.

Мароко и заелата второ място Хърватия завършиха наравно. Испания е начело на Група Е пред Япония, Германия и отбора от дъното Коста Рика.