Бразилия печели срещу Сърбия – Роналдо празнува с Португалия

Световните шампиони Бразилия и суперзвездата Неймар започнаха успешно турнира за Световната купа в Катар. Петкратните носители на титлата и общи фаворити победиха Сърбия с 2:0 (0:0) в група G благодарение на два гола на Ричарлисон, който обикновено бележи за клуба от Висшата лига Тотнъм Хотспър. Нападателят на „Тотнъм Хотспър“ вкара гол за южноамериканците пред 88 103 зрители на стадион „Лусаил“ с добавка (62-ра минута) и артистичен финал със страничен удар (73-та минута).

Атакуващите бразилци имаха превъзходство още през първото полувреме, но не успяха да се възползват от шансовете си. И след почивката Неймар беше основният източник на вдъхновение. Отборът на националния треньор Тите явно увеличи натиска. Алекс Сандро удари гредата след малко по-малко от час, а Ричарлисон нанесе два удара. След това Каземиро удари топката в напречната греда.

За сърбите бившият играч на Франкфурт Филип Костич отсъстваше поради контузия.

Мнозина се притесняват за Неймар, тъй като бразилският играч на ПСЖ е контузил глезена си.

В другия мач от група G Швейцария победи Камерун с 1:0 благодарение на гол на бившия играч от Бундеслигата Бреел Емболо. Между другото, Емболо е роден в Камерун.

Напоследък има какво да каже, но сега Кристиано Роналдо остави футболните си умения да говорят, докато Португалия победи Гана с 3:2 на „Стадион 974“. С дузпата в 65-ата минута 37-годишният Роналдо стана първият играч, вкарал гол на пет поредни световни първенства. Освен „CR 7“, Жоао Феликс и Рафаел Леао също се разписаха.

В другия мач от Група H Уругвай и Южна Корея завършиха наравно 0:0 в града на образованието. Португалия оглавява Група Н след първия ден от мача