Германия и Испания завършват наравно 1:1, Мароко и Хърватия празнуват

Германия остава в надпреварата за Световната купа: Равенството 1:1 срещу Испания означава, че отборът на DFB все още може да стигне до последните 16 мача със собствени сили. Голът за Германия бе отбелязан в 83-ата минута от участващия с „уайлд кард“ Никлас Фюлкруг от Вердер Бремен. Алваро Мората даде преднина на испанците в 62-ата минута.

Малко преди почивката германският отбор се зарадва на предполагаемата преднина. Преди мощния му удар с глава обаче защитникът Антонио Рюдигер явно е бил в офсайд – както показа видеопрегледът.

Сега Германия трябва да спечели срещу Коста Рика в четвъртък, за да достигне до последните 16 мача. Изходът от мача на Испания с Япония също е важен.

Изненадите на Световното първенство по футбол продължават: В първия мач от група F Мароко шокира втория в световната ранглиста на ФИФА – Белгия, с два гола на двама заместници. Сега „червените дяволи“ трябва да спечелят срещу Хърватия или да бъдат предсрочно елиминирани от турнира.

Говорейки за Хърватия, финалистите от 2018 г. държаха енергичната Канада на разстояние, като вкараха четири гола. Но Канада все пак успя да влезе в историята. Само 68 секунди бяха нужни на Алфонсо Дейвис, за да вкара първия гол на Канада на Световно първенство.