Световна купа на ФИФА 2022: Кой ще играе в петък, кой е пред елиминация

Петкратните световни шампиони от Бразилия ще се изправят срещу националния отбор на Камерун в петък – но без Неймар. Хората на Аденор Леонардо Бачи, наричан за кратко Тите, за последно победиха швейцарците с 1:0 благодарение на късен гол на Каземиро. При победа срещу Камерун щеше да е ясно, че бразилците ще продължат напред.

Бруно Гимараеш, Габриел Жезус и Антъни могат да получат повече игрово време срещу отбора на Камерун, който изпитва трудности досега.

Повикване за Epassy?

Неукротимите лъвове от Камерун, които са спечелили само една точка, трябва да спечелят на стадион „Лусаил“ и могат само да се надяват резултатът от мача между Сърбия и Швейцария да бъде в тяхна полза.

Андре Онана няма да бъде на вратата на Камерун. Той е изпратен вкъщи по дисциплинарни причини след разногласия с треньора. На негово място се очаква да влезе все още неопитният Девис Епаси.

Кристиано Роналдо от Бразилия по време на мача за Световната купа срещу Уругвай, 28/11/2022 - Themba Hadebe/Copyright 2022 АП. Всички права запазени
Кристиано Роналдо от Бразилия по време на мача за Световната купа срещу Уругвай, 28/11/2022 – Themba Hadebe/Copyright 2022 АП. Всички права запазени

Група H: всички все още са отворени

Кореспондентът на Euronews Сам Ашу предава от Доха действията в група H:

„Сега за Уругвай всичко е наред, те трябва да победят Гана, ако искат да продължат към елиминационните етапи.

Луис Суарес, Единсон Кавани и Дарвин Нунес, които в момента тренират зад мен, имат голяма заслуга за това състезание, но все още не са се справили.

За Гана този мач е повторение на четвъртфинала от 2010 г., когато те пропуснаха дузпа в последната минута преди полуфинала.

И четирите отбора все още могат да се класират. Португалия, разбира се, е фаворит за спечелване на групата, след като спечели първите си два мача. Мачът срещу Южна Корея на стадиона на града на образованието е още един вълнуващ момент в това Световно първенство по футбол през 2022 г.“