Четвъртфинални мачове на Световната купа в Катар

Четвъртфиналните мачове на Световната купа в Катар започват. Аржентина срещу Холандия, а преди това и топ двубоят между втория в класирането Хърватия и рекордния шампион Бразилия със сблъсъка на двете суперзвезди Неймар и Лука Модрич.

Ако бразилците спечелят, на полуфинала може да се стигне до южноамериканската класика срещу Аржентина.

Сам Ашу е на място в Доха: „Бразилците тренират зад мен. Националният треньор на Хърватия Златко Далич нарече този съперник страшен. Нищо чудно в начина, по който играха срещу Южна Корея.

Един от голмайсторите тази вечер беше Неймар, който отбеляза 76-и гол – ако вкара и срещу Хърватия, ще изравни рекорда на Пеле от 77 гола. Хърватите ще трябва да покажат най-доброто от себе си, ако искат да спечелят срещу бразилците, които все пак искат да станат световни шампиони за шести път.“

Треньорът на Аржентина Лионел Скалони остави открита възможността Родриго де Паул да играе в четвъртфинала на Световното първенство срещу Холандия. 44-годишният треньор на южноамериканците обаче по никакъв начин няма да потвърди съобщенията, че полузащитникът е контузен.

В сряда те са тренирали зад затворени врати, подчерта Скалони. „Не знам откъде искате да знаете, че де Пол не е добре“, каза той на пресконференция в Ал-Раджан в четвъртък в отговор на въпроси в тази посока.

Де Пол е изиграл най-много мачове под ръководството на Скалони, откакто той пое поста след Световното първенство през 2018 г. Той е по-чистият играч и водач в полузащитата на южноамериканците. „Знаем, че Родриго де Паул е изключително важен на терена и извън него“, каза другият полузащитник Алекс Мак Алистър.

Аржентинците се готвят и за специално покритие на суперзвездата Лионел Меси срещу холандците. „Ще видим какво ще се случи на терена. Свикнали сме противниците ни винаги да опитват нещо различно срещу нас. Така че имаме предвид това – каза Скалони.

Завършилата на второ място Хърватия вижда сблъсъка с най-големия фаворит Бразилия като ранен финал. „Това ще бъде най-предизвикателният мач за нас. Това е сравнимо с финала на Световното първенство по футбол през 2018 г. Иска ми се този съперник да беше дошъл малко по-късно, но това е животът“, заяви треньорът Златко Далич в четвъртък. Отборът, воден от бившия световен футболист Лука Модрич, е категоричен противник на рекордните носители на Световната купа от Южна Америка в четвъртфиналите на „Ал-Раджан“ в петък (16:00 ч./MagentaTV). Модрич, който изведе отбора си до финала в Русия през 2018 г., призова за спокойствие. „Не се интересуваме от това да бъдем фаворити. Разбира се, Бразилия е фаворит. Отбори като Бразилия и Аржентина винаги са фаворити, но практиката показва, че това не означава нищо. Не се притесняваме“, казва 37-годишният мъж.

Докато Бразилия спечели славно с 4:1 мача си от 16-ия кръг срещу Южна Корея, Хърватия се измъчи 120 минути и се наложи да изпълни дузпи срещу Япония. „Вече доказахме психическата си сила“, каза Модрич. Самият той изненадващо бе заменен в допълнителното време.