Дебют на Хекерен: U23 празнува първа победа в мач с къси екипи

Сезонът за U23 на ФК Шалке 04 започна с победа. При откриващия мач S04 победи SV Straelen с 1:0.

U23 на ФК Шалке 04 започна успешно сезона: В последния мач от регионалната лига от първия ден резервата победи у дома SV Straelen пред 1500 зрители с 1:0 (1:0).

Треньорът на Шалке Якоб Фимпел трябваше да се справя с редица отсъстващи в мача на „Паркщадион“, но подписалият от „Рот-Вайс Оберхаузен“ Джъстин Хекерен направи своя дебют. Очаква се младият вратар да натрупа игрова практика в отбора на U23. В състава е и Сиди Сане, който също като Хекерен прекара подготвителния период с професионалния отбор. Königsblauen се изправи срещу подмладения SVS с повече от 20 попълнения и бившата звезда от Бундеслигата Съндей Олисех като треньор.

Домакините започнаха по-активно, но в най-доброто време и пред погледа на спортния директор на Шалке Петер Кнебел играта бързо се успокои. Джоуи Мюлер пропусна първия добър шанс на Шалке след 36 минути. Малко по-късно имаше още един пожар пред вратата на Straelen (42-ра минута). И в третия опит Кнапен взе преднина. Руфат Дадашов реализира дузпа (42-ра).

С 1:0 от гледна точка на S04 се стигна до полувреме. И не след дълго след подновяването на играта се стигна до следващото огорчение: на новото попълнение на Шалке Вертоми Бобой беше показан червен картон и той трябваше да напусне терена (50). Отначало не беше ясно защо. Поне отстраняването не беше предшествано от груб фаул.

Но дори и с човек по-малко, Шалке не влезе в

Дистрес. Страелен имаше големи проблеми да създаде опасни действия, което се дължеше и на стабилната работа на S04 в защита. Шалке се справи с преднината – и то успешно. Мачът се доигра до последния съдийски сигнал, без да се налага да се правят допълнителни промени.

Следващата неделя (31 юли, 14:00 ч.) отборът на Шалке до 23 години ще играе отново при гостуването си на отбора до 21 години на 1 ФК Кьолн. SV Straelen ще се изправи срещу втородивизионния FC St. Pauli в първия кръг на Купата на DFB следващата събота (13:00 ч.).