SGS Essen разгромява MSV Duisburg в дербито

SGS Essen спечели дербито срещу MSV Duisburg в женската Бундеслига. Крайният резултат беше 6:0.

В неделя вечер две желания се сбъднаха за MSV Duisburg. 1902 зрители – във връзка с датата на основаване на клуба – е трябвало да присъстват на дербито на Бундеслигата срещу SGS Essen във времената на бума на женския футбол. С малко под 1000 зрители обаче трибуните на „Дуисбург Арена“ бяха доста слабо запълнени. От спортна гледна точка нещата не бяха по-различни, дори мечтата за победа над съседния клуб се превърна в истински кошмар най-късно през второто полувреме: домакините загубиха двубоя в подземието с 0:6 (0:1), а есенчанки ликуваха пет пъти между 71-ата и 81-ата минута. „Сега можем да влезем в зимната ваканция с добро чувство“, каза Вивиен Ендеман от Есен.

21-годишната състезателка се разписа на два пъти (68/87 минута), а останалите голове срещу дупнишката защита на Дуисбург вкараха Юлия Дебицки (11), Наташа Ковалски (71), Рамона Майер (73) и Мария Едуардс (81). Изглеждаше толкова лесно, но „всъщност не бих го нарекла лесно“, казва Наташа Ковалски. „Просто използвахме шансовете си ефективно.“

Но последният ден преди зимната пауза беше доста разочароващ за женската Бундеслига по отношение на зрителите. Не само в Дуисбург публиката беше по-управляема от очакваното, но и водещите отбори Вфли Волфсбург, Байерн Мюнхен и Айнтрахт Франкфурт не успяха да достигнат понякога петцифрените цифри, които се наблюдаваха в седмиците след Европейското първенство през лятото.

Таблица на времето

Лидерите в таблицата VfL Wolfsburg записаха десетата си победа в десетия си мач в неделя пред малко под 2000 зрители. Защитаващият титлата си отбор спечели с 3:0 (2:0) срещу SV Meppen. Носителите на купата не бяха впечатлени от успехите на съперниците си и запазиха преднината си от пет точки пред ФК Байерн Мюнхен.

В събота мюнхенци победиха Байер Леверкузен с 2:0 пред 1950 зрители. В петък Айнтрахт Франкфурт победи Турбине Потсдам с 3:0, а малко под 2500 зрители гледаха победата на третия отбор на живо на сайта.