Полуфинали! Мечтата на Мароко за Световната купа продължава

Мароко се класира за полуфиналите на Световната купа след победа с 1:0 над Португалия. Победният гол беше отбелязан от Юсеф Ен-Несири в 42-ата минута на мача

Играчите на Мароко приветстват своя треньор Валид Реграги - Thanassis Stavrakis/Copyright 2022 АП. Всички права запазени
Играчите на Мароко приветстват своя треньор Валид Реграги – Thanassis Stavrakis/Copyright 2022 АП. Всички права запазени

Португалия упражни голям натиск върху мароканската защита в заключителните етапи, но тя устоя. В 82-ата минута вратарят Ясин Буну направи страхотно спасяване, за да лиши Португалия от чудесен шанс да отбележи гол. В продължението на мача Мароко намаля до нула, след като на Валид Чедира беше показан жълт картон.

Никога досега африкански отбор не е достигал до финалния кръг на Световната купа. Техен съперник на полуфинала следващата сряда ще бъде Франция. Във втория полуфинал ще спорят Аржентина и Хърватия.