След контузия – Харенброк иска отново да атакува

Rot-Weiss Essen отпразнува победата с 3:2 срещу SC Paderborn в контролна среща. За първи път от повече от три месеца Седрик Харенброк се завърна на терена.

Седрик Харенброк трябваше да помисли за момент, но след това вече имаше готов отговор. На въпроса за последното му участие преди контузията, полузащитникът на Rot-Weiss Essen отговори: „Добър въпрос. Това трябва да е бил мачът в Оснабрюк. Във всеки случай отново беше минало твърде много време.“

Правилно. На 09 септември 2022 г. той е заменен в заключителните етапи на гостуването в Оснабрюк (0:1) в Bremer Brücke. След това осмицата на Есен трябваше да пропусне няколко седмици с мускулна травма и не игра отново за RWE до почивката за Световната купа.

Това беше труден момент за русокосия играч, който в миналото вече имаше много лош късмет с контузии и два пъти се възстановяваше от скъсване на кръстни връзки.

При победата в контролата срещу SC Paderborn (3:2) Харенброк се завърна на терена за 45 минути и отпразнува завръщането си след повече от три месеца.

Тестова среща: RWE - SC Paderborn 3:217 декември 2022 г.
Тестова среща: RWE – SC Paderborn 3:217 декември 2022 г.

24-годишният играч изпита облекчение и разказа за времето, което е пропуснал заради контузията: „Първо трябваше да излекувам контузията си. След това работих много в областта на атлетиката. Занимавах се със силови тренировки и бягане – всичко, което можеше да се прави самостоятелно по това време. Но да бъдеш на терена и да тренираш или играеш с отбора е съвсем различно натоварване. „

Използвах почивката и ще продължа да атакувам. След това се надявам отново да получа време за игра. В добра форма съм и съм щастлив, че съм на терена и играя.

Cedric Harenbrock.

От 2017 г. Седрик Харенброк има договор с Rot-Weiss Essen и по този начин е най-дългогодишният играч в състава на третодивизионния клуб. За Rot-Weiss е изиграл общо 103 състезателни мача (21 гола и 22 асистенции). Роденият във Вупертал играч има много планове за остатъка от сезона в трета дивизия: „Използвах почивката и ще продължа да атакувам. След това се надявам, че отново ще получа време за игра. В добра форма съм и с нетърпение очаквам да изляза на терена и да играя.“