1:1 – MSV влиза в коледната пауза с равенство

MSV Duisburg излиза в коледната ваканция с равенство 1:1 срещу Fortuna Sittard.

MSV Duisburg завърши третия си и последен контролен мач за годината с равенство. Резултатът срещу Fortuna Sittard от Холандия е 1:1 (0:0) след 90 минути. След като поведе, отборът изравни малко преди края.

Треньорът Торстен Циглер трябваше да започне мача със силно оскъден отбор. Себастиан Май, Мориц Щопелкамп и Филип Кьониг отсъстваха поради заболяване, както и Азиз Бухаддуз, Джошуа Битер и Чинеду Екене. Алаа Бакир, който все още се възстановява, не игра в мача.

Седем отсъстващи от MSV

Малко преди началото вратарят Винсент Мюлер трябваше да се оттегли с мускулни проблеми. Максимилиан Браун го замени между постовете и двата отбора изиграха бърза начална минута. MSV атакуваше гостите в началото на мача, но те успяваха да се освободят отново и отново.

Въпреки отворените врати и на двата отбора, головете бяха малко. Ситхард имаше първия реален шанс. Браун спаси удар с глава от свободен удар (37-ата минута). До края на полувремето холандците имаха по-голямо превъзходство и повече шансове пред вратата на Дуисбург, но не успяха да се разпишат срещу стража на MSV (41-ва минута).

Note
Note

Първият четвърт час след почивката принадлежеше на Дуисбург, който излезе от съблекалнята много по-активен. Въпреки това те или не успяваха да направят последния пас, или противникът се намесваше с крак, както в случая с изстрела на Бенджамин Гирт (59-и).

След това играта отново стана по-балансирана. Гостите имаха два шанса, но отново Браун беше на мястото си (74., 77.). От другата страна резервата Лерой Квадво проби и подаде към нападателя Бенджамин Гирт, който трябваше само да вкара топката (84-та минута). В крайна сметка обаче победата се оказа безрезултатна, тъй като Ситард изравни почти при последния съдийски сигнал чрез Намори Сисе (90-ата минута).