Голямо разочарование – S04 отпада още на четвъртфиналите след 0:3

След предишните си силни изяви U19 на ФК Шалке 04 отпаднаха от най-класния турнир на закрито за U19 в Гьотинген. Ето как протече последният ден за S04.

Голямо разочарование за юношите до 19 години на ФК Шалке 04. След предишни силни изяви отборът на треньора Норберт Елгерт отпадна на четвъртфиналите на турнира REWE Junior Cup в Гьотинген.

Малко по-неконцентрираното представяне срещу Фулъм беше достатъчно, за да унищожи мечтата им за първи успех от 2012 г. насам в най-големия европейски турнир на закрито. Отборът губи с 0:3 от английския отбор на четвъртфиналите.

Всичко започна добре за Шалке през третия ден на турнира. След като Königsblauen вече бяха преминали в междинния кръг с пет победи и едно равенство в предварителния кръг, последваха още две категорични победи срещу Хановер 96 и Унион Берлин.

Първо, Хановер бе победен с 4:1, след като изоставаше с 0:1, с два гола на Матес Хансен и по един на Никлас Бартел и Келси Майзел. След това Берлин доминираше категорично и бе изпратен у дома с 3:1. Мейсел вкара два пъти, а Матес Хансен отново.

Всичко вървеше по план за S04. След това обаче нещата се объркаха на четвъртфинала. Първо те изостанаха с 0:1. Но този път те не успяха да обърнат мача. След като Шалке пропусна две много добри възможности чрез Кеке Топп, две двуминутни втори наказания им счупиха врата. Фулъм се възползва от първото отстраняване и направи 3:0, а след това капитанът Матес Хансен фаулира и трябваше да напусне терена. С двама играчи нищо не се получи, въпреки че Шалке опита всичко. След това Фулъм изигра мача докрай.

С Шалке не само един от фаворитите за титлата беше елиминиран на четвъртфиналите. Същата съдба сполетява и съперника на Кнапен в полуфинала за Купата на DFB през април – 1. FSV Mainz 05. Отборът на треньора Бенямин Хофман дълго време е смятан за кандидат за титлата и в турнира за младежката купа в Гьотинген, но е елиминиран на четвъртфиналите с 1:6 срещу FK Austria.

На финала се изправиха и ФК Фулъм срещу ФК Аустрия Виена. В крайна сметка австрийците спечелиха купата с категоричното 6:1 срещу англичаните.