Нападателят се присъединява от Нюрнберг, играч на проби от VfL Bochum срещу Halle

Тарсис Бонга може да напусне VfL Bochum. В неделя той игра за втородивизионен клуб с разрешение за гостуване.

Айнтрахт Брауншвайг е само на една точка от местата за изпадане във втора Бундеслига. Само Ханза Рощок е вкарал по-малко голове (17) от Брауншвайг, който е отбелязал 18 пъти досега.

Ето защо трябва да бъдат подписани договори с нови играчи, сред които Айнтрахт разглежда офанзивния играч Тарсис Бонга, който все още не е получил разрешение да изиграе и минута на терена във VfL Бохум през този сезон.

Поради това той получава разрешение за гостуване, за да играе за Брауншвайг при победата с 3:1 срещу третодивизионния отбор Hallescher FC. Антъни Уджа (2) и Енрике Пеня Заунер вкараха за Брауншвайг. Доминик Стечик вкара гол за Halle, за да направи резултата 1:1 в междинния период.

А Бонга? Той бе заменен на почивката и след 52-ата минута имаше силна сцена, но ударът му бе спасен от стража на Хале Феликс Гебхард. След 80-та минута той асистира, но пасът му не успя да се превърне в гол за 4:1. Следващите дни ще покажат дали той може да се препоръча за договор.

Преди това Айнтрахт вече беше намерил нов нападател. Айнтрахт отдаде под наем бившия играч на Бохум Мануел Винтцхаймер от 1 ФК Нюрнберг до края на настоящия сезон. Не е договорена опция за закупуване.

„С Мануел получаваме още една опция вдясно отпред, която притежава както качествата си с гръб към вратата, така и може да навлиза в дълбочина“, доволен е от подписа Петер Фолман, управляващ спортен директор на Айнтрахт Брауншвайг.

Самият играч подчертава: „Много съм щастлив, че сега съм тук, в Брауншвайг, и че мога да играя за такъв клуб. Чух много положителни неща и наистина очаквам с нетърпение втората половина на сезона. Разбира се, целта е да остана в лигата и ще направя всичко възможно, за да я постигна.“