Поражение срещу Нюрнберг – S04 остава без победа в петия контролен мач

FC Schalke 04 допусна поражение в контролен мач по време на тренировъчния лагер в Белек. Königsblauen загуби от 1. FC Nürnberg с 0:1.

Когато Шалке 04 посреща 1. ФК Нюрнберг, по традиция не липсва добра атмосфера по трибуните. Двата клуба са приятели от много години. Само поради тази причина тестовият мач между двата традиционни клуба в Белек във вторник следобед беше добре посетен. Въпреки непрестанния дъжд в Турция, във футболния център Titanic Deluxe цареше добра атмосфера, въпреки че на терена не се случи много до финалната фаза. Победният гол за 1. FC Nürnberg (1:0) падна едва в заключителната фаза от дузпа (79-та). Ерик Шуранов запази нервите си от мястото на удара

За Шалкерите продължава проклятието на малките тестови мачове. Петият мач от зимната подготовка също не беше спечелен. Лошият рекорд: три равенства и две поражения.

Отборът от Гелзенкирхен прие мача един ден преди обратния полет за Германия много сериозно – това си пролича още от състава на треньора Томас Рейс. С изключение на вратаря Ралф Фарман, отборът, който започна срещу FCN, може да бъде в тази формация и за откриващия мач на Бундеслигата срещу Айнтрахт Франкфурт (21 януари). Новото попълнение Йере Уронен, който само преди няколко дни подписа договор със Stade Brest, също се появи за първи път с фланелката на S04.

И като заместник на контузения Томас Оувеан 28-годишният финландец се справи добре. През първото полувреме той проправи пътя за най-големия шанс на Шалк. Но след центриране на Уронен нападателят Симон Теродде пропусна от близко разстояние (11-и). След това нападателят дори пропусна още една добра възможност с глава (36-та).

Note
Note

Фактът, че Шалке се оттегли на почивката, без да допусне гол, се дължи и на техния вратар Ралф Фарман. 34-годишният футболист реагира блестящо на два пъти – веднъж срещу Квадво Дуа (22-ри) и веднъж срещу Лино Темпелман (27-ми).

Както и в теста срещу Цюрих в събота (2:2), Рейш смени по-голямата част от отбора си на полувремето – срещу FCN бяха направени осем смени. Вторият новодошъл, Никлас Тауер, също направи своя дебют.

Множеството промени обаче не помогнаха на играта на Шалкерите, защото отборът изпитваше трудности през второто полувреме. Втородивизионният отбор от Нюрнберг имаше по-добрите шансове – те имаха късмет, че пропуснаха троен шанс (61-ви). За Шалке беше неприятно и това, че Флоран Моле трябваше да бъде заменен с проблеми в коляното.

След почивката Шалке нямаше никакви офанзивни действия, които да заслужават внимание. FCN беше различен: в заключителната фаза заменилият централния защитник на S04 Ибрахима Сисе беше твърде несръчен в двубоя и фаулира Джермен Нишалке в наказателното поле – беше отсъдена дузпа. От единадесет метра Ерик Шуранов от Нюрнберг запази нервите си и вкара победния гол.