Много отсъствия във Франкфурт, но Бюлтер е на път да се завърне

Повече от два месеца почивка за Световната купа приключи. Този уикенд топката отново ще се търкаля в Бундеслигата. На FC Schalke 04 предстои труден мач като гост.

Останалата част от Първа Бундеслига започва. В петък вечер (20 януари, 20.30 ч.) РБ Лайпциг и рекордьорът по титли ФК Байерн Мюнхен ще открият 16-ия ден. Един ден по-късно (21 януари, 15:30 ч.) в игра ще се завърне и ФК Шалке 04. Knappen са гости на действащия победител в Лига Европа Айнтрахт Франкфурт.

С девет точки след 15 мача Шалке е на последно място в таблицата и вече изостава на пет точки от мястото на изпадащите, което се заема от VfB Stuttgart.

Необходима е надпревара за наваксване, която в идеалния случай трябва да започне във Франкфурт, дори ако отборът на старши треньора Томас Рейс е ясно, че няма да успее. Особено като се имат предвид резултатите от тестовите мачове. Докато S04 не успя да запише победа в шест сравнения, Айнтрахт стигна до победа четири пъти в седем мача, побеждавайки съперника в лигата РБ Лайпциг с 4:2. На пресконференцията преди мача треньорът на Шалке даде актуална информация за ситуацията с персонала. Със сигурност няма да могат да играят Родриго Залазар (завръща се от тренировки след счупване на метатарзална кост), Лео Гриймл (завръща се от тренировки след травма на менискуса), Томас Оувеан (скъсана вътрешна връзка), Алекс Крал (проблеми с диска), Никлас Тауер (скъсани мускулни влакна), Себастиан Полтер (травма на кръстна връзка), Сеп ван ден Берг (скъсана връзка) и Джъстин Хекерен (скъсана кръстна връзка).

Доминик Дрекслер (корона), Мариус Бюлтер (контузен) и Марчин Камински (болен) са под въпрос. Рейс обаче вярва в завръщането на героя от промоцията Бюлтер: „В четвъртък той вече се върна в тренировките по бягане. Има много голяма вероятност той да може да играе.“

Ако Дрекслер се откаже, треньорът на S04 казва, че има следните възможности: Андреас Иван от отбора до 23 години, Кенан Караман като висяща точка или Соичиро Козуки. „От нас зависи да се възползваме по най-добрия начин. Ще изпратим на терена отбор, който може да се справи с Франкфурт“, обясни Рейш.