Тестови мачове: Schonnebeck и ETB печелят, TuRU отново губи

Отборите от Оберлига Нидеррайн и Оберлига Вестфален са в разгара на зимната си подготовка. Резултатите от тестовите мачове в неделя накратко.

Ден след изненадващото си отпадане от междинния кръг на градския шампионат на закрито в Есен бундестимът ETB Schwarz-Weiß Essen се върна на големия терен. Второкласният отбор на Оберлига Нидеррайн спечели с 3:1 (0:1) срещу отбора от Вестфаленлигата TuS 05 Sinsen.

Подписалите през зимата Бубакари Фадика и Билал Ахал дадоха на ETB преднина от 2:0, преди Юсуф Кескин да намали за домакините (63-та минута). Все пак отборът на Есен имаше по-добър край и Лабинот Криезу вкара последния гол в 89-ата минута.

В събота SpVg Schonnebeck вече беше подложен на изпитание на закрито, но спечели своята група в междинния кръг. И отборът на Есен също показа добра ранна форма във въздуха. Отборът на Тьонис спечели с 9:1 при гостуването си на тима от Ландеслигата ВфБ Фронхаузен.

Робин Андре Бранднер и Кингсли Синклер вкараха по два пъти, а Георгиос Кецатис, Нермин Баднеевич, Макс Флер, Луис Йожек и Вийно Йешич също се разписаха. Утешителният гол бе отбелязан от Чамдин Саид (29-и).

TSG Sprockhövel победи ясно Cronenberger SC

TuRU Дюселдорф, от друга страна, изобщо не се върна на правилния път. Застрашеният от изпадане отбор на Дюселдорф загуби с 0:2 (0:2) от петия в Mittelrheinliga SV Eintracht Hohkeppel. Последната победа на TuRU беше на 2 октомври, като оттогава насам те са претърпели само поражения и са паднали до 18-о място.

В двубоя играч от висшата лига срещу играч от висшата лига победителят е от Вестфалия. TSG Sprockhövel победи Cronenberger SC с категоричното 4:0, като за победата на TSG като гост допринесоха двукратният победител Дуран Дениз (23., 83.), Симон Хендел и Агон Арифи. И двата отбора се борят за оставане в лигата: докато вестфалци са на две точки от местата за изпадане, Кроненберг вече е на единадесет точки от зоната на изпадащите.