Новото попълнение Тим Скарке знае от какво се нуждае Шалке в момента

Тим Скарке, който е под наем от Унион Берлин, описва ситуацията на Шалке 04 в битката за изпадане като трудна, но изпълнима.

Новото попълнение на Шалке Скарке все още не е късметлийски талисман за клуба от Рурпот. В четвъртък футболистът под наем, когото Шалке освободи от Унион Берлин, за да увеличи мощта си в нападение, премина задължителните медицински прегледи, взе участие в тренировката за първи път преди домакинския мач с Лайпциг и наблюдава новия си отбор от трибуните.

На почивката Шалке губеше с 4:0 срещу РБ Лайпциг, така че анализаторът на Sky Дитмар Хаман вече подозираше нещо лошо: „Искаш да им помогнеш по някакъв начин. Дори и за мен, който не съм фен на Шалке, това е болезнено. Те трябва да се уверят, че няма да получат седем или осем.“

Тим Скарке все още не е загубил надежда, когато разговаря с платената телевизия. 26-годишният футболист, за когото Шалке включи в договора за наем опция за преподписване, заяви: „Любопитен съм да видя как ще реагира отборът. Трябва да сме по-компактни в защита и да вкараме един или два гола.“

Това не се получи съвсем, но поне Шалкерите започнаха положително второто полувреме с дебютния гол на Соичиро Козуки в Бундеслигата. В крайна сметка къщичката от карти отново се срути, Шалке вкара още две попадения, но остана под седемте или осемте гола, от които се опасяваше Диди Хаман.

Тим Скарке отговори на въпроса защо изобщо се е заел с мисията да задържи уязвимия в дефанзивен план отбор в дъното на таблицата: „Мисля, че ситуацията е трудна. За мен е важно да получавам игрово време. Разбира се, това е трудна задача, но е постижима. „

Шалке - РБ Лайпциг24. януари 2023 г.
Шалке – РБ Лайпциг24. януари 2023 г.

Вихърът, който е изиграл само няколко минути за Унион Берлин в настоящата серия, описва силните си страни като бързина и напористост. Качества, от които Шалке може да се възползва в борбата за оставане в лигата.

В неделя в сблъсъка за купата на Уест срещу 1. FC Köln Тим Скарке вероятно ще смени мястото си в зрителската зона с това на терена. „Нуждаем се от положителна енергия, за да влезем в потока“, казва новодошлият през зимата. След поражението с 1:6 от Лайпциг това е по-вярно от всякога.