Сигурност! Дует срещу Оснабрюк

MSV Duisburg ще трябва да се справи без дует за домакинския мач: Третодивизионният клуб потвърди в петък, че Винсент Мюлер и Марвин Бакалорц ще отсъстват.

Още в четвъртък появата на утвърдения номер едно Винсент Мюлер и Марвин Бакалорц беше под въпрос. В петък MSV Duisburg публикува тъжната информация в социалните медии: дуото не взе участие в последната тренировка и затова ще отсъства за домакинския мач срещу VfL Osnabrück.

„И двамата играчи все още са под въпрос. Марвин Бакалорц тренира пълноценно с отбора, но като цяло през последните седмици е имал малко сесии с отбора. Ще изчакаме следващите два дни и в петък ще решим дали той ще бъде част от състава. Подобна е ситуацията и при Винсент Мюлер. Досега той е успял да направи всичко с треньора на вратарите без болка. Ще му направим тест за издръжливост в петък и след това ще видим дали ще може да играе на вратата“, обясни треньорът Торстен Цигнер на пресконференцията в четвъртък.

В резултат на това Максимилиан Браун ще бъде вратар на отбора от Майдерих, както беше и при загубата с 3:1 от Валдхоф Манхайм миналия понеделник. Зигнер му е потвърдил „стабилна игра“.

Четирима играчи на Дуисбург са наказани с жълт картон

Със сигурност няма да играят и Джошуа Битер, който изтърпява наказание лишаване от състезателни права за жълт и червен цвят, и Бенджамин Гирт, който получи мускулна травма на прасеца срещу Манхайм и ще отсъства няколко седмици. „Това е много горчива загуба. Видяхме, че той може да бъде фактор в нашата игра“, заяви треньорът Торстен Цигнер в кръга за медиите преди домакинския мач срещу Оснабрюк в събота. Освен това Алаа Бакир и Винсент Гембалиес все още са в неизвестност.

Междувременно четирима играчи на Дуисбург са заплашени от отстраняване от игра: защитникът Себастиан Май вече има девет жълти картона, а Марвин Сенгер, Никлас Щирлин и Мориц Щопелкамп са с по четири жълти картона.