0:3 при лидерите в лигата, но RWE се продава скъпо за дълго време

Rot-Weiss Essen претърпя поражение с 3:0 от лидера в лигата SV Elversberg. Въпреки това Бергеборбекерите дълго време се продаваха скъпо.

Серията от девет мача без загуба приключи: Въпреки че Rot-Weiss Essen дълго време се представяше добре на терена на лидера в лигата SV Elversberg, отборът на треньора Кристоф Дабровски в крайна сметка бе победен с 3:0. Есен трябва да бъде по-безмилостен, особено пред гола

Накрая RWE имаше достатъчно шансове да поведе. След пет минути Томас Айзфелд стреля над вратата на Елверсберг след пас на Исая Йънг. Четири минути по-късно новият капитан Феликс Бастианс не успя да се разпише с глава срещу стража на Елверсберг Кристоф. В 17-ата минута Йънг пропусна след силен дрибъл срещу Мануел Кореа и стреля покрай гредата.

Първият шанс на Елверсберг дойде в 19-ата минута, когато Ник Волтемаде не успя да преодолее стража на RWE Якоб Голц, след като получи пас от Лука Шнелбахер. Есен обаче продължи да има по-добрите шансове: В една от сцените Йънг удари само гредата, а последвалите удари на Лорънс Енали и Симон Енгелман бяха изчистени на линията. RWE можеше да води на почивката.

Есен остана опасен и след почивката: Свободен удар на Томас Айзфелд (51-ви) бе уловен от стената, но последвалият му удар мина встрани от вратата.

В крайна сметка обаче лидерите в лигата поведоха: след като Шнелбахер отново не успя да преодолее Голц в 55-ата минута, Мануел Файл даде преднина на Елверсберг след малко повече от час: Шнелбахер намери полузащитника с пас в наказателното поле, който след това направи 1:0 за домакините с удар с десния крак.

Дабровски реагира и привлече втори нападател – Рон Берлински, който през последните дни трябваше да почива заради травма в прасеца. Това не помогна: девет минути след откриващия гол Woltemade вкара решителния гол. След единоборство с Фейл, привлеченият от Бремен нападател вкара за 2:0. В последната минута резервата Израел Суеро оформи крайното 3:0.