Така премина дебютът на Хебър с фланелката на 1. FC Magdeburg.

Само няколко дни след трансфера си Даниел Хебер отпразнува дебюта си във Втора Бундеслига. Треньорът на Магдебург Кристиан Тиц го използва в стартовата единайсеторка.

За Даниел Хебър календарната 2023 г. вече е започнала със спадове и възходи. Роденият в Нойс играч пропуска първия мач от оставащата серия в трета дивизия с Rot-Weiss Essen срещу Halleschen FC, а седмица по-късно в Падерборн срещу Verl седи на пейката 88 минути. Последва преминаване в 1. ФК Магдебург и бившия му треньор Кристиан Тиц, който веднага разчита на услугите на бившия капитан на RWE от самото начало в гостуването в Дюселдорф.

Тиц използва защитника заедно с бившия си съотборник Амара Конде като играч на пистата в 3-4-3 отдясно – позиция, на която той не е играл в Есен от известно време, поне като играч от стартовата единайсеторка. С Михал Карбовник и Кристофър Петерсон той имаше двама опитни съперници от Висшата лига.

Съответно на бързия защитник му беше трудно да се справи с играчите на Дюселдорф. В началото той привлече вниманието с няколко фаула. След 28 минути той получи жълт картон за твърд удар срещу Карбовник. Но шест минути по-късно той направи голямата грешка.

На върха на собственото си наказателно поле и напълно необезпокояван, бившият играч на Оберхаузен играе с висока топка в центъра. Феликс Клаус от Дюселдорф спечели топката, нахлу напред и подаде на Давид Ковнацки за 2:1 за Дюселдорф. Хебър не участва в бурната начална фаза с ранна (пропусната) дузпа за Дюселдорф, 1:0 за Магдебург и изравнително попадение за Дюселдорф.