Шок! Най-добрият стрелец е аут за дълго време, но вече има заместник

Третодивизионният отбор SV Elversberg продължава да върви към шампионата. Въпреки това SVE ще трябва да се справя без най-добрия си голмайстор в следващите мачове.

Това беше демонстрация на сила от страна на SV Elversberg. Лидерите в трета дивизия спечелиха с категоричното 4:0 дербито и топ мача на 1. FC Saarbrücken в миналия ден и увеличиха преднината си на върха на таблицата.

След 21 мача отборът на успешния треньор Хорст Щефен вече има девет точки преднина пред „преследвача“ SV Wehen Wiesbaden. 1. FC Saarbrücken – в момента четвърти – вече изостава на 14 точки от яростния промотирал се отбор. Всичко друго, освен влизане във втора дивизия, би било голяма изненада. SVE е категорично най-силният отбор в трета дивизия – както в нападение, така и в защита. Въпреки това след победата с 4:0 в дербито имаше капка горчивина.

Лука Шнелбахер, най-добрият реализатор и заместник-капитан на Елверсберг, скъса странична връзка по време на мача и ще отсъства през следващите няколко седмици. Особено любопитно е, че Шнелбахер получи контузия в началото на мача и въпреки това вкара гол, преди да бъде заменен на полувремето – единадесети и дванадесети за сезона.

Ще бъде ли Koffi заместникът на Шнелбахер?

Загубата на 28-годишния играч естествено е шок за безспорните лидери в лигата. В Kaiserlinde обаче няма нужда да се притеснявате прекалено много. SVE вече няколко пъти доказа, че отборът е много добре позициониран и по отношение на ширината. Първата алтернатива за заместник на Шнелбахер вероятно ще бъде Кевин Кофи, който вече замени Шнелбахер в Саарбрюкен и допринесе с гол за крайния резултат 4:0. В кариерата си централният нападател вече е имал договори с SSC Napoli и AS Rome и е един от най-добрите футболисти в трета дивизия по отношение на футбола.

През този сезон Кофи вкара шест гола и даде пет асистенции за 953 минути игра. Средно на всеки 86,6 минути 36-годишният футболист има пряк удар във вратата – силна стойност. Той е технически силен, има два крака, умее да вкарва голове и вероятно би бил абсолютно ключов играч във всеки друг третодивизионен клуб.

В SVE Koffi наскоро загуби редовното си място от младия Ник Волтемаде. През следващите няколко седмици двамата вероятно ще оформят двойния фронт в системата 4-4-2 на Хорст Щефен. С Валдрин Мустафа (три гола през сезона) и Бен Бобзиен (под наем от Майнц 05) има още две опции за центъра на атаката.