Нюрнберг напредва – наемникът на Шалке се жертва

1. ФК Нюрнберг се класира за четвъртфиналите на турнира за Купата на DFB, след като победи Фортуна Дюселдорф с дузпи.

Каква драма за чашата в Нюрнберг. В 16-ия кръг на турнира за Купата на DFB се състоя двубоят от втората лига между отборите на 1 ФК Нюрнберг и Фортуна Дюселдорф. В крайна сметка FCN надделя с 6:4 след изпълнение на дузпи.

Една от решаващите сцени: В 120-ата минута Флориан Флик, който през зимата беше даден под наем от Шалке на 1. Той изглеждаше зле в двубоя срещу Йона Немец от Фортуна, трябваше да го пусне и умишлено спря аварийно точно извън наказателното поле.

Дефанзивният полузащитник знаеше, че ще бъде изгонен, но спаси отбора си от дузпа.

Това бе предшествано от 120 минути, в които Нюрнберг първоначално бе по-добрият отбор. Но Фортуна нанесе първия си удар. Dawid Kownacki завърши красива атака с глава след центриране на Emmanuel Iyoha.

Това беше резултатът на почивката. След промяната FCN не намери средства срещу дюселдорфците. Отборът на треньора Маркус Вайнцирл нямаше реални шансове да отбележи гол. До края на времето за спиране. След това резервата Тайлан Думан вкара изравнителния гол след подаване на Матс Мьолер Дахли, също резерва. Топката беше отклонена от защитника на Фортуна Кристоф Кларер.

Фортуна беше по-опасният отбор и в допълнителното време, но добрите шансове не бяха използвани. След това дойде 120-ата минута и аварийното спиране на Флик. Когато Марсел Гинчек изпълни последвалия свободен удар в нощното небе на Нюрнберг, беше ясно, че ще има дузпи.

Тук също беше любопитно, защото стражът на Фортуна Флориан Кастенмайер беше първият, който стреля – и хладнокръвно го реализира. След това той задържа вкаралия гол за 1:1 в Нюрнберг Думан, но наказателният удар трябваше да бъде повторен, тъй като Кастенмайер се беше преместил от линията си, преди да стреля. Това е забранено.

След това Нюрнберг вкара всяка дузпа, Йона Немец пропусна от страна на Фортуна и Нюрнберг можеше да се радва на много ласкава победа и се класира за четвъртфиналите.