2:1! Преусен Мюнстер печели и следващия мач на върха

SC Preußen Münster продължава да върви от победа към победа. След победата с 4:0 срещу Алемания Аахен, орлите спечелиха с 2:1 и гостуването си на Борусия Мьонхенгладбах.

SC Preußen Münster спечели и следващия топ мач: В Борусия Мьонхенгладбах II мюнстерландците отпразнуваха победа с 2:1 като гост пред 1248 зрители, включително около 1000 фенове на SCP.

Преуспяващият Мюнстер започна ударно на Гренцландщадион: Само след две минути пробив на гостите отляво попадна в петметровата зона на защитата на Гладбах. Защитата на Гладбах не успя да изчисти адекватно топката и тя попадна на крака на Ясин Бушама, който не се забави дълго и от 17-ата минута стреля от воле, но малко не достигна на вратата.

И лидерите в лигата продължиха с настъпателния натиск. Ъгълът на Марк Лоренц (10) стигна до първата греда, където Денис Гроте позволи на топката да се плъзне по главата му и така опасно да се удължи. Максимилиан Брюл във вратата на Юнгфолен обаче беше на мястото си.

И тогава, от нищото, Гладбах получи първия си голям шанс – и то какъв! Зрителите почти видяха гола на годината в Регионална лига Запад. СКП загуби топката в нападение, Гладбах смени бързо посоката, Пер Локъл изведе топката напред и просто стреля от средната линия. Той беше видял, че Максимилиан Шулце Нихуес е застанал много далеч пред собственото си поле. Дългият удар на Локъл мина малко над вратата на Мюнстер. Точно тогава „орлите“ имаха голям късмет.

Домакините ставаха все по-силни с всяка изминала минута – и бяха възнаградени за усилията си в 28-ата минута: Райън Дон Надери получи топката на върха и прехвърли пред Шулце Нихуес, за да даде преднина на Гладбах с 1:0.

Отговорът на SCP последва незабавно. Почти още с първата атака след гола гостите изравниха. Капитанът Лоренц пресече перфектно отдясно към главата на Николай Ремберг, който скочи най-високо и с мощен удар с глава вкара за изравняване на 1:1 (30-и).

SCP се завърна от съблекалнята с много напрежение и темпо. Малко след подновяването на играта Герит Вегкамп даде преднина на „орлите“. Хенок Теклаб успя да се утвърди отдясно и подаде в средата към Вегкамп, който с глава вкара – 2:1 (50-ата минута). Десет минути по-късно Вегкамп (60.) насочи с глава една свободно стояща топка в ръцете на Брюл. Можеше да има и още в нея.

През второто полувреме нямаше много повече от страна на Гладбах. Мюнстер беше по-близо до 3:1, отколкото Борусия до равенството 2:2.

Денис Гроте (80-ата минута) направи всичко правилно с пробива си на върха и получи удар с глава от близка дистанция, но Брюл изстърга топката от линията.

В крайна сметка SC Preußen Münster спечели с 2:1 далеч от дома. След Аахен лидерите в лигата спечелиха и следващия мач на върха и остават на крачка от третата дивизия с 13 мача до края, на девет точки пред второто място, заемано от Вуперталер СВ.