Дюселдорф печели, серията на Кайзерслаутерн прекъсва, Дармщат има късмет

Лидерите във втора дивизия Дармщат 98 продължават да се устремяват към Бундеслигата след яростен финал в последната минута, докато 1. ФК Кайзерслаутерн се препъва в надпреварата за промоция.

Докато „лилиерите“ спечелиха с 2:1 (0:0) срещу Айнтрахт Брауншвайг в неделя, „червените дяволи“ загубиха с 1:0 (0:0) от ФК Санкт Паули. В същото време Фортуна Дюселдорф победи SV Sandhausen с 2:0 (0:0).

В Дармщадт Матиас Хонсак (82-ра) и Филип Тиц (90+1-ва) изкупиха вината на домакините, след като Мануел Винтцхаймер (52-ра, дузпа за игра с ръка след видеопоказания) беше вкарал гол, за да даде преднина на Брауншвайг. Хесен (45 точки) на треньора Торстен Либеркнехт остава на върха с четири точки преднина пред Хамбургер СВ. Натан де Медина получи късен жълт картон за гостите (90.+8).

Междувременно Кайзерслаутерн претърпя първото си поражение навън след пет поредни победи. Австралиецът Конър Меткалф от Санкт Паули отбеляза гола на деня с нисък удар в 72-ата минута. С 35 точки отборът от Пфалц е на пето място, на две точки зад третото място в таблицата на изпадащите. Там се намира 1. фК Хайденхайм, който в събота направи равенство 3:3 (3:0) с HSV.

В Дюселдорф отразен удар на Тим Обердорф донесе на Фортуна важни три точки в борбата за промоция. Късният гол на защитника (85-ата минута) проправи пътя на отбора на Даниел Тиуне към победата с 2:0 (0:0) срещу кандидата за изпадане Сандхаузен след истински щурм. Рууен Хенингс (88-та) направи всичко ясно малко след това.

Шестият в таблицата отбор от Дюселдорф, чийто топ реализатор Давид Ковнацки трябваше да бъде заменен рано с контузия (18-та минута), е на пет точки от местата за изпадане и на девет от местата за промоция. Сандхаузен се смъкна до предпоследното място.