Преди двубоя в мазето – следващата жертва на VfB Stuttgart

В събота (18:30 ч.) ФК Шалке ще се изправи срещу ВфБ Щутгарт, който има нов контузен играч.

Тази събота ФК Шалке 04 и ВфБ Щутгарт ще се срещнат за двубой от сутерена на Бундеслигата.

Отборът на последното място би искал да завлече още по-надолу отбора на 14-то място. При победа Шалке може да се доближи на три точки от швабите.

Докато Шалке спечели четири мача на нула, VfB отпразнува първата си победа под ръководството на новия треньор Бруно Лабадия срещу 1. ФК Кьолн и по този начин изскочи от зоната на изпадащите.

След 3:0 срещу Кьолн обаче имаше и лоши новини. Паскал Щенцел е контузен. 26-годишният футболист бе заменен от Валдемар Антон в 81-ата минута срещу ФК и сега ще трябва да почива две до три седмици с разкъсани мускулни влакна.

Освен Щенцел, Лабадия трябваше да замени и контузените офанзивни играчи Тиаго Томас Серху Гираси срещу Кьолн, особено Гираси ще пропусне и мача за S04.

Това означава, че на VfB все още липсва най-добрият им нападател, така че не трябва да се очакват много голове в мача в Гелзенкирхен. Шалке чака 394 минути за гол в своята врата, а ВфБ все още няма победа далеч от дома през този сезон.

Ето защо 90-те минути вероятно ще бъдат много тактически. Защото ако Шалке загуби, VfB ще си тръгне за момента. А Шалке спешно се нуждае от чувство за постижение преди да отиде във VfL Бохум за дербито на мазето седмица по-късно.

Това са решаващи седмици за Königsblauen, които все още имат всички шансове въпреки серията без победа и гол, ако постигнат нужните победи в предстоящите мачове.

Това, което е обнадеждаващо, е рекордът срещу VfB. Като цяло той е много равностоен, но в Гелзенкирхен явно е в полза на Шалке. Шалке не е губил последните си шест мача у дома, а последната победа на Щутгарт на „Кнапен“ дойде през май 2013 г., когато някой си Ведад Ибишевич вкара два пъти при победата с 2:1. Общо VfB са спечелили само дванадесет от 52-те си мача в Шалке, като 33 мача са отишли на „Кьонигсбльовден“.