Бьовингхаузен нов лидер, Ринер с големи точки

20-ия ден от мача в Оберлига Вестфалия: ТуС Бьовингхаузен постигна равенство и зае първото място в таблицата, Вестфалия Ринерн се доближи до него.

По пътя към промоцията в регионалната лига ТуС Бьовингхаузен се препъна в ТуС Енепетал в неделя. Отборът от Дортмунд не успя да постигне повече от равенство 2:2 срещу кандидатите за изпадане.

Енепетал поведе чрез Мариус Мюлер (28-ата минута), преди Мигел Макс-Шмелинг (31-ата минута) и Седрик Голбиг (53-ата минута) да обърнат мача. Но Мюлер нанесе нов удар (61-ви) и осигури точката за домакините.

Благодарение на спечелената точка Бьовингхаузен поема лидерството в класирането за момента от отбора на Преусен Мюнстер U23, чийто домакински мач срещу Зиген беше отменен. Мюнстер така или иначе няма право на промоция – за разлика от U21 на SC Paderborn. Предишния ден СКП изпуснаха точки при равенството 0:0 в Лоте.

От това се възползва четвъртият в класирането Вестфалия Ринерн и се доближи на една точка. SV спечелиха своя мач в неделя с 3:2 срещу СК Делбрюкер. Мъжът на мача беше зимното ново попълнение Йонас Телшоу, който вкара и трите гола (26-и, 44-и, 52-и). В заключителната фаза Ринер трябваше да трепери, защото Яник Тьодтман (52.) и Патрис Хайзингер върнаха Делбрюк в мача (79.). ДСК остават на дъното на таблицата след невъзнаграденото завръщане.

Scores
Scores

ФК Гютерслох можеше да не изостава от Ринер, които бяха с равни точки преди деня на мача. В домакинския мач срещу TuS Erndtebrück обаче това беше достатъчно само за равенство. Резултатът беше 1:1, след като Ларс Шардт (36-и) беше отменил откриващия гол на Нико Бакмайер от Гютерслох (18-и).

Междувременно Виктория Клархолц не успя да се придвижи в горната част на класацията. Чуковете загубиха с 2:1 от 1. фК Гевенбек. SG Finnentrop-Bamenohl победи SpVgg Vreden с 1:0, а TSG Sprockhövel загуби с 1:0 в Айнтрахт Рейн.