SV Straelen пропуска сензацията във времето за игра

Западният първенец SV Straelen беше близо до сензация в първия кръг на DFB Cup. В крайна сметка обаче втородивизионният FC St.Pauli спечели с 4:3 (2:2).

SV Straelen се продаде изключително скъпо в първия кръг на турнира за Купата на DFB, но все пак беше отстранен от FC St.Pauli. И в какъв драматичен мач. В крайна сметка отборът на треньора Съндей Олисех загуби с 3:4.

Но първо: Въпреки че Хамбург започна по-добре и успя да създаде първите опасни сцени пред вратата чрез Ървайн (7-и) и двоен шанс на Егещайн и Яков Медик (13-и), именно аутсайдерите поведоха. Първата атака в мача на отбора от регионалната лига бе използвана от Джарон Викарло след асистенция на Саид Харуз за 1:0. Преднината обаче не продължи дълго: Ерик Смит изравни с любопитен гол от свободен удар.

Малко преди почивката двойният удар. В 40-ата минута отново свободен удар осигури гол за Паули. Този път кръстът на Смит намери главата на Медик и той се разписа за 2:1, но това продължи само две минути. Подписалият само два дни преди мача Аморос Ншимиримана изравни преди почивката с асистенция на Йоеп Мюнстерс.

След края на полувремето играта сякаш се развиваше по класическия начин. Фаворитите от Санкт Паули поведоха с гол на Давид Ото (62-ра минута) и от този момент нататък доминираха в мача. Но от 76-ата минута нещата станаха драматични: Манолис Салиакас получи червен картон за груб фаул срещу Тошиаки Миямото. Малко след това Викарио изравни с гола си десет минути преди края на мача. Той изпълни свободен удар от остър ъгъл в средата на вратата, а стражът на Паули Смарш изби топката в собствената си врата. Сензацията беше неизбежна, особено след като Щрален се приближаваше все повече до вратата на Хамбург.

Но последният гол бе дело на втородивизионния отбор. В края на редовното време Медик вкара гол, разбира се, след свободен удар на Смит, за да направи крайния резултат 4:3.