Union Berlin показва силен морал при равенството 3:3 – победа за Леверкузен

Bayer Leverkusen отвори вратата към четвъртфиналите на Лига Европа, но Union Berlin все още търси ключа.

В първите мачове от 16-ия кръг само един от двата отбора от Бундеслигата си е създал удобна изходна позиция. Байер Леверкузен спечели с 2:0 (1:0) срещу Ференцварош Будапеща в четвъртък вечерта, а Керем Демирбай (10-и) и Едмон Тапсоба (86-и) подхраниха последните надежди на Леверкузен за титла в този разочароващ досега сезон.

Междувременно Унион Берлин се справи с 3:3 (1:1) в бурен мач под леден дъжд срещу белгийския клуб Унион Сен Жилоаз – поне така трябваше да се каже накрая.

Зимното попълнение Йосип Юранович (42-ра минута), централният защитник Робин Кнохе (69-та минута) и Свен Мишел (89-та минута) изравниха по три пъти.

Гостите от Белгия се показаха леденостудени чрез Виктор Бонифас (28-и, 72-и) и Йорбе Вертесен (58-и) и изнервиха домакините със силни контраатаки.