Единадесет домакински мача без поражение – Йънг обяснява рецептата за успеха

Rot-Weiss Essen се представи силно в дълги периоди от време срещу VfL Osnabrück (1:1). Исая Йънг беше доволен от всичко, но би искал да спечели.

Феновете на Рот-Вайс Есен вероятно щяха да се разпишат при равенство преди мача с ВфЛ Оснабрюк. В крайна сметка гостите дойдоха на Хафенщрасе като отбор на момента с пет поредни победи навън.

След напрегнати 94 минути двата традиционни клуба завършиха наравно 1:1 (0:1). Но може би отборът на Есен можеше да се справи и още по-добре в края на мача.

През второто полувреме те играха с натиск и смелост и имаха много шансове, но само Лорънс Енали (65-ата минута) отбеляза гол. Рон Берлински, Феликс Бастианс и Айзея Йънг имаха добри шансове – а освен това Есен си отбеляза два автогола.

Ето защо дори американското момче Йънг имаше смесени чувства след последния съдийски сигнал относно това как да класира равенството: „През първото полувреме имахме владеене на топката и шансове. През второто полувреме заслужавахме равенството 1:1, а и трите точки щяха да са възможни. Доволен съм от представянето на отбора, но винаги искам да побеждавам. Но определено сме на добър път.“

RWE - VfL Osnabrück 1:114. март 2023 г.
RWE – VfL Osnabrück 1:114. март 2023 г.

На полувремето Йънг беше преместен в десетката, а Енали замени Торбен Мюсел. Смяната се отплати, тъй като Еннали вкара изравнителния гол, а Йънг инициира много атаки през второто полувреме. „Преминаването към десетката беше добро решение. Нищо против Торбен, той свърши добра работа. Но по този начин разполагахме с повече скорост в предни позиции“, подчерта 24-годишният футболист.

Това беше единадесети пореден домакински мач без поражение за отбора от Есен. Отборът на старши треньора Кристоф Дабровски е непобеден на „Хафенщрасе“ от поражението с 1:4 от Виктория Кьолн – на 09 август 2022 г. Рекордът: четири победи и седем равенства.

Нашите фенове затрудняват всеки съперник. Във всеки домакински мач имаш тези допълнителни десет процента. Мисля, че сме трудни за побеждаване, неприятни сме и вече работим много. Можем да спечелим точки срещу всеки отбор.

Исая Йънг.

Янг обясни след мача в Оснабрюк защо RWE са толкова трудни за побеждаване у дома: „Нашите фенове затрудняват всеки противник. Във всеки домакински мач имаш тези допълнителни десет процента. Мисля, че сме трудни за побеждаване, неприятни сме и вече работим много. Можем да спечелим точки срещу всеки отбор. Такава е реалността. Не ме интересува с кого играем.“