Лудост на Билефелд срещу лидерите – седма атака на Санкт Паули, Фортуна с равенство

Лидерите от Дармщат се препъват в борбата за промоция. Кандидатът за изпадане Билефелд претърпя поражение. Санкт Паули продължава да побеждава, Магдебург печели срещу Падерборн.

Дармщат 98 е в криза на резултатите и е застрашен да изгуби лидерството във Втора Бундеслига в последния устрем на сезона. Въпреки дебютния гол на Матиас Хонсак (54-ата минута), в събота Лилиен изненадващо бяха победени с 3:1 (0:0) от кандидата за изпадане Арминия Билефелд.

В дебюта на новия треньор на Арминия Уве Кошинат Мануел Притл (72-ра минута), Бенямин Канурич ( 90+1) и Фабиан Клос (90+4) обърнаха мача в края. Това беше второ поредно поражение за Дармщат и трети пореден мач без победа.

Преследвачът Хамбургер СВ изостава само с една точка преди неделното гостуване на Карлсрухер СК (13:30 ч.). Третият в класирането 1. FC Heidenheim, който изостава с три точки и има по-добра голова разлика, може да изпревари Darmstadt на първо място с победа като гост на Fortuna Düsseldorf в събота вечер (20:30 ч.).

От друга страна, ФК Санкт Паули продължи впечатляващата си серия от победи в събота, като отпразнува седмата си поредна победа с 2:1 (1:1) над SpVgg Greuther Fürth, с което изравни почти 50-годишен клубен рекорд.

Въпреки това, отборът на Фюрт трябваше да прекара и цялото второ полувреме в намален състав, след като на Гидеон Юнг (45) беше показан червен картон за спешен фаул. В третия мач в събота 1. фК Магдебург и СК Падерборн завършиха наравно 0:0.

SV Sandhausen вече беше спечелил важна точка в битката за изпадане в петък вечерта, като направи равенство 2:2 (1:1) на терена на 1. FC Kaiserslautern. Лаутерн вече пет мача няма победа и загуби връзка с местата за промоция. В таблицата обаче промотираният отбор все още е на добра позиция с 39 точки.

1. фК Нюрнберг спечели малко пространство за дишане в битката за изпадане и отпразнува втората си победа под ръководството на треньора Дитер Хекинг с 2:0 (0:0) над съперниците си от Айнтрахт Брауншвайг.

Без победител между Дюселдорф и Хайденхайм

В мача в събота вечер голмайсторът Тим Клайндиенст (20) изведе ФХГ напред, Емануел Ийоха (27) изравни за Дюселдорф, който остава на осем точки зад южногерманците. Денис Томала от Хайденхайм беше изгонен с червен картон след нападение в 77-ата минута.