Шампионска лига: Пари Сен Жермен отново се провали – трябва ли треньорът Галтие да си тръгне?

От години Пари Сен Жермен е без конкуренция във френското първенство, но очакваният голям успех на европейско ниво просто няма да се случи. Както и през предходната година, те не успяха да преминат последните 16 места в Шампионската лига. Този път ФК Байерн Мюнхен беше по-силен. Треньорът на ПСЖ Кристоф Галтие е изправен пред края на кариерата си.

Галтие: „Голямото ми съжаление е, че не се борихме с всички сили в тези два мача „

„Ако сме само шампиони на Франция, лош сезон ли е това? Разбира се, че имаше много очаквания, очакванията за Шампионската лига са големи, което е нормално. Когато си Пари Сен Жермен, има много очаквания. Голямото ми съжаление е, че не се борихме с всички сили в тези два мача“, каза Галтие.

Заедно с ФК Байерн Мюнхен до четвъртфиналите достигна и AC Milan. Достатъчно беше равенството без голове срещу Тотнъм. Милан бе надделял с 1:0 в първия мач. На лондончани им липсваше пробивност в атака и след като Кристиан Ромеро беше изгонен в 77-ата минута, Тотнъм игра с намален брой футболисти.