Почти двуцифрено число – U19 се подготвят за DFB Cup

U19 на ФК Шалке 04 записаха висока победа в контролен мач седмица преди полуфинала за Купата на DFB.

Сезонът в Бундеслигата вече приключи за футболистите на FC Schalke 04 U19. Те изпуснаха на косъм участието си във финала на първенството.

Независимо от това отборът на треньора Норберт Елгерт го очаква едно върхово постижение. Те имат шанса да спечелят Купата на DFB за първи път от 2005 г. насам. Шалке са в последната четворка и ще се изправят срещу Майнц 05 на полуфинала следващата неделя (2 април, 11:00 ч.).

Седмица по-рано талантите от S04 натрупаха игрова практика – и най-вече самочувствие – в контролен мач, като пометоха с 9:0 SC Verl, който поне бе успял да се задържи в Бундеслигата U19.

Шалке беше без своите младежки национали Кеке Топп (Германия U19), Тристан Османи (Австрия U21), Филип Бучковски (Полша U18) и Никлас Бартел (Германия U18).

Това с нищо не помрачи ентусиазма на единайсеторката на Елгерт за играта. Измина добър четвърт час на тренировъчното игрище в Гелзенкирхен, преди домакините вече да водят с 4:0. Матес Хансен (6-и), Келси Майзел (9-и) и Яник Тони (11-и, 17-и) вкараха.

Семин Коич (33-и) и Макс Грюгер (45-и) добавиха към преднината си преди почивката. През второто полувреме Ромео Ферейра (52.), Неджиб Хаджа (59.) и Нгуфор Анубодем (61.) увеличиха преднината. Двуцифрена победа обаче не бе постигната.