Отстраненият бивш играч на Schalker Scienza вкарва гол и получава похвала

Leo Scienza, който до миналото лято имаше договор с U23 отбора на Шалке, в момента не играе никаква роля при професионалистите на 1. FC Magdeburg. Сега той отбеляза гол за втория отбор.

Лео Шиенца искаше да направи следващата стъпка в кариерата си с преминаването си от U23 на ФК Шалке 04 във втородивизионния промоутър 1. ФК Магдебург.

Първо обаче 24-годишният футболист трябва да предприеме отклонение. Преди няколко седмици той бе изваден от втородивизионния отбор до второ нареждане – причината за това според клуба е недисциплинираност – и се очаква да се предложи отново чрез втория отбор на Магдебург.

Точно това направи Сциенца през изминалия уикенд: Бразилецът с люксембургски паспорт бе в стартовата единайсеторка в мача на U23 срещу SV Dessau 05 – и му бяха нужни само шест минути, за да изведе отбора си напред. С това Сиенца постави основите на победата с 2:0. Атакуващият играч беше заменен в заключителната фаза.

„Започнахме мача много добре и рано поведохме в резултата. Опитахме се да разпределим малко игровото време и също така използвахме някои играчи от „А“ юношеската група“, заяви след това треньорът Паскал Иболд пред клубните медии, като отправи специална похвала към Сциенца: „Освен това Лео Сциенца успя да изиграе 78 минути и показа всеотдайност и добро представяне.“

Не е сигурно до каква степен бившият футболист на Шалке е повлиял на перспективите си в професионалния отбор с представянето си. Треньорът на втородивизионния тим Кристиан Тиц само спорадично разчиташе на бързия техничар. Досега Шайенца е записал единадесет участия, като е изиграл общо 222 минути.

При дебюта си във Вербандаслигата Сиенца играе заедно с друг стар познайник от Регионална лига Запад. Тим Щапман, който премина във ФКМ от Рот-Вайс Оберхаузен през миналото лято, редовно играе за U23 на Магдебург в шеста дивизия. Централният защитник все още няма състезателен мач за професионалистите.