HSV държат Дюселдорф на разстояние – Дармщат се откъсва на върха

Hamburger SV продължава да се задъхва в надпреварата за промоция във Втора Бундеслига.

Северногерманците не успяха да стигнат по-далеч от равенството 2:2 (1:2) във Фортуна Дюселдорф в интересен мач на върха в петък вечер и вече три мача нямат победа. HSV поне запазиха на разстояние съперниците си от третото място в Дюселдорф.

Собствен гол на Кристоф Кларер (75-ата минута) спаси HSV от точката, след като Давид Ковнацки (21-ата минута) и Феликс Клаус (28-ата минута) първоначално бяха обърнали мача пред 52 200 зрители в разпродадената зала „Дюселдорф Арена“, след като Ласло Бенеш (5-ата минута) бе дал преднина на гостите. На Франсиско Монтеро (89-та) от Хамбург беше показан жълт картон малко преди края.

Печелившият от загубата на точки от Хамбургер е Дармщат 98, който продължава да се стреми към промоция. Отборът на треньора Торстен Либеркнехт спечели с 1:0 (1:0) при гостуването си на 1. ФК Нюрнберг и увеличи преднината си на върха в таблицата. Дармщат вече има пет точки преднина пред HSV.

SVD поведоха чрез автогол на Кристофър Шиндлер (31) от Нюрнберг, но иначе останаха без попадение във вратата през първото полувреме. Клубът имаше превъзходство като цяло, но не се възползва от шансовете си.

След 26-ия мач отборът на треньора Тим Валтер от Хамбургер е застрашен засега да загуби пряк контакт с местата за директна промоция. Фортуна все още изостава на седем точки от бившия динозавър в Бундеслигата – и ще трябва да погребе и без това крехките си мечти за промоция.

Бенеш първо не успя да уцели вратаря на Дюселдорф Флориан Кастенмайер с наказателния удар, но след това потъна при последвалия удар. Докато ликуваше, той вдигна фланелката, принадлежаща на Марио Вушкович. В четвъртък неговият съотборник беше наказан с лишаване от състезателни права за две години заради допинг нарушение.

Дюселдорф се разколеба за кратко и след това се върна силно – но HSV все пак успя да спечели точката.