Поредните победители St. Pauli вече са на четвърто място, SVS се движи към изпадане

ФК Санкт Паули отпразнува деветата си поредна победа и се доближава до местата за изпадане. За СВ Сандхаузен пък е все по-близо до оставане в зоната на изпадащите.

ФК Санкт Паули все още може да се включи в надпреварата за промоция във Втора Бундеслига, като удължи серията си от победи. Най-добрият отбор през втората половина на сезона отпразнува деветата си победа в деветия мач под ръководството на треньора си Фабиан Хюрцелер срещу кандидата за изпадане Jahn Regensburg с 1:0 (1:0) и се изкачи до четвъртото място в зоната за промоция.

Регенсбург остава затънал в блатото на изпадащите с десетото си поражение навън. Баварците изостанаха от промотирания Айнтрахт Брауншвайг, който записа равенство 1:1 (1:0) в Карлсрухер СК, след две предишни поражения. Междувременно SV Sandhausen не успяха да увеличат надеждите си да останат в зоната на изпадащите, след като загубиха с 3:1 (1:1) от Hannover 96, въпреки че водеха с 1:0.

Санкт Паули пък се нуждаеше от автогол на Принс Овусу (23), за да продължи участието си срещу Регенсбург. Вече само на шест точки зад третия местен съперник Хамбургер СВ, клубът от Киеза, който все още не е победен на собствен терен, е в полезрението на местата за изпадане.

Брауншвайг пропусна да постигне втора поредна победа в КСК. Льов Лаубербах (4-ти) даде ранна преднина на „лъвовете“, но след изравнителното попадение на Карлсруе чрез Леон Йенсен (69-ти) бившите шампиони са само на една точка от мястото на изпадащите и първото място за промоция. Гостите също така загубиха вратаря Ясмин Фейзич с жълт картон за бълване. КСК поне избегна второто си поредно поражение.

Сандхаузен също не успя да сложи край на негативната си серия в Хановер. В осемте си мача без победа СВС успя да спечели само две точки. Кристиан Кинсомби (14 г.) отбеляза откриващия гол за гостите. Максимилиан Байер (45.+2) изравни малко преди почивката. Дерик Кьон (61.) и Луис Шауб (88.) вкараха головете за победата на домакините. С победата Хановер сложи край на негативна серия от девет мача без победа.