Драма в последната минута! Фрайбург печели сензационно в Мюнхен

Баварците срещат голяма съпротива срещу SC Freiburg в турнира за Купата на DFB. Преднината не трае дълго, финалната фаза се превръща в трилър – и гостите успяват да постигнат сензацията.

Лукас Хьолер шокира ФК Байерн и Томас Тухел с болезнено отпадане в турнира за Купата на ДФБ. В драматичната финална фаза нападателят на СК Фрайбург вкара късния победен гол (90.+5) от дузпа за игра с ръка при победата с 2:1 (1:1) за еуфоричните гости, които спечелиха в Мюнхен за първи път в историята.

След второто полувреме с голямо превъзходство на Байерн, във вторник брейзгауерци обърнаха на 180 градуса четвъртфинала за купата. Тухел получи тежък удар върху настроението във втория си мач с новия клуб – требълът изчезна.

Пред 75 000 зрители Фрайбург беше отвърнал на откриващия гол на Дайот Упамекано с глава и яростна физическа игра (19-и) с мечтания гол на Николас Хьофлер (27-и) – и удари отново в заключителната фаза.

Три дни след демонстрацията на мощ в Бундеслигата с 4:2 срещу Борусия Дортмунд, на Тухел му предстои много работа след първия нокаут за титлата. Следващото тежко изпитание идва следващата седмица с четвъртфинала на Шампионската лига срещу Манчестър Сити.

Мусала с хандбал, Хьолер превръща в лед

В заключителната фаза играта се водеше почти изцяло в половината на Фрайбург, дори суперзвездата Садио Мане беше заменен от Тухел (79-ата минута). Въпреки това баварците почти нямаха шансове да отбележат гол. Джамал Мусиала беше отговорен за дузпата за игра с ръка, която беше силно оспорвана от професионалистите на Байерн.

Решението обаче беше правилно: Мусиала явно беше увеличил площта на тялото си. С гола на Хьолер всичко беше сигурно: Фрайбург сензационно щеше да стигне до полуфиналите, а Байерн щеше да трябва да дърпа чергата към себе си още на четвъртфиналите. fn с dpa