Прокурорът на Шалке Бруннер се сгромоляса и се извини на феновете

ФК Шалке 04 загуби важното си гостуване на TSG Hoffenheim с 0:2. Анализът на десния защитник Седрик Брунер беше безпощаден.

Със загубата с 0:2 от TSG Hoffenheim FC Schalke 04 претърпя горчив неуспех в битката за изпадане.

След това треньорът Томас Рейс разкритикува отбора си с остри думи, особено за представянето през първото полувреме.

Защитникът Седрик Брунер безпроблемно последва безпощадния анализ на треньора. „Обидно е да покажем такова непредставяне в такъв важен мач. Нямам думи“, е цитиран в публикация на клубния сайт 29-годишният десен защитник, който, както и останалите полеви играчи на Шалке, се представи слабо.

Повече от 10 000 привърженици на S04 бяха пътували с тях до стадиона на Хофенхайм в Зинсхайм в неделя. Третият пореден мач без победа не можа да бъде предотвратен въпреки тази впечатляваща подкрепа. Той „просто съжаляваше“ за това, каза Брунер, който поне можеше да види реакция през второто полувреме.

Той обаче дойде твърде късно – и така Königsblauen не можаха да предотвратят падането си на дъното на таблицата. Изоставането от местата, даващи право на изпадане, е две точки, а първото място, даващо право на изпадане, вече е на пет точки.

Заради тази несигурна изходна позиция и трудната оставаща програма предстоящият домакински мач срещу Херта БСК (петък, 20:30 ч.) вече се разглежда от медиите като финал за оставане в зоната на изпадащите. Брунер също е наясно: „Трябва да спечелим точките, всичко останало няма да ни помогне.