Елверсберг се проваля, Дрезден печели – добри резултати за RWE и BVB II

Тридесет и третият ден в трета дивизия донесе добри резултати от гледна точка на клубовете BVB II, MSV и RWE.

Борусия Дортмунд II влезе в 33-ия мач от 3. лига с шест точки преднина, а Рот-Вайс Есен с пет точки преднина пред мястото, даващо право на изпадане. И засега ще остане на това разстояние от червената зона.

Защото съботните резултати – нито Байройт, нито Олденбург спечелиха мачовете си – играят в полза на BVB II и RWE. Есен може да увеличи преднината си при положителен резултат в Цвикау в неделя, а Дортмунд – във Верл в понеделник.

33-ият ден от първенството накратко: Лидерите SV Elversberg изпуснаха три точки в надпреварата за промоция. Отборът от Саарланд загуби с 0:1 (0:0) от Ерцгебирге Ауе, който изпадна във втора дивизия. Омар Сиярич (74-та минута) отбеляза победния гол за ФК Ерцгебирге.

SV Wehen Wiesbaden намали разликата до SVE на три точки с равенството 1:1 (1:0) при гостуването си на MSV Duisburg. Въпреки това SVWW пропусна да постигне шестата си поредна победа. Йоханес Вурц (25 г.) вкара за 1:0 за Wehen, а Коля Пуш (89 г., дузпа) изравни за зебрите.

SC Freiburg II, който няма право на промоция, затвърди третото място с равенство 0:0 при гостуването си на промотирания VfB Oldenburg. Изпадналият от втора дивизия Динамо Дрезден се наложи с 2:1 (1:1) срещу Валдхоф Манхайм и на четвърто място има добри шансове да достигне до плейофите за изпадане.

Доминик Мартинович (9.) даде преднина на Валдхоф Манхайм в Дрезден, но Ахмет Арслан (31., дузпа) изравни за саксонците. Щефан Кучке (73.) отбеляза победното попадение за Динамо. 1860 Мюнхен спечели с 2:0 (1:0) срещу SpVgg Bayreuth. Viktoria Köln спечели с 3:1 (1:0) срещу FC Ingolstadt.

В петък VfL Osnabrück бе запазил надеждите си за завръщане във Втора Бундеслига. Отборът на треньора Тобиас Швайнщайгер спечели с 1:0 (1:0) при застрашения от изпадане ФК Халешен и се намира на пето място. wozi с sid