Marquet се бори с повишения Preußen Münster – Кьолн II победи Straelen

Лидерите в Регионална лига Запад Преусен Мюнстер спечелиха у дома срещу Фортуна Кьолн в първия си мач след промоцията в 3. лига. Кьолн II спечели срещу Страелен.

Preußen Münster – Fortuna Köln 1:3 (1:2)

Дали празненствата след успешната промоция в 3. лига миналата седмица все още бяха в костите на орлетата?

Във всеки случай именно Фортуна Кьолн започна мача в приповдигнато настроение. И то въпреки факта, че гостите бяха попаднали в задръстване, поради което началото на мача бе отложено с 30 минути.

Саша Марке беше в центъра на вниманието. Първо нападателят удари вътрешната греда (7-а), след това принуди Том Мюлер да спасява с летящ плонж (12-а), преди най-накрая да вкара почти закъснялото 1:0 в 13-ата минута. Ларс Локоч бе направил силен пробив и подаде директно пред вратата, а Марке трябваше само да го бутне.

Преднината не продължи дълго. Само пет минути по-късно Ясин Бушама беше съборен в наказателното поле. Съдията посочи бялата точка при протест от страна на Кьолн – Андрю Вутен реализира (18).

Донякъде щастливият изравнителен гол върна Преусен Мюнстер в играта, но новоизлюпеният отбор не действаше последователно и от двете страни. И така, именно Фортуна Кьолн възстанови преднината си с удар с глава на Тимо Хьолшер – разбира се, Марке беше ударил кръста.

Марке нанася удар във фазата на пресиране на Преусен Мюнстер

Preußen Münster излезе по-добре от съблекалнята и пренесе играта в половината на гостите. Николай Ремберг имаше най-добрата възможност да изравни след асистенция на Герит Вегкамп, но стреля доста над вратата от седем метра (59.).

Отборът на Саша Хилдман продължи да натиска, но голът дойде от другата страна. След красива топка с чип на върха Марке отново проби и завърши с малко късмет за 3:1, а Мюлер все още беше на косъм от топката (69.).

В последствие нямаше какво да се види от отбора на Преусен Мюнстер, но още повече от феновете, които празнуваха промоцията си въпреки първото поражение от 16 мача.

1. FC Köln II – SV Straelen 2:0 (0:0)

Във втория мач от Регионална лига Запад в петък вечерта 1. ФК Кьолн II надделя над SV Straelen, които бяха в дъното на таблицата.

Гостите дълго време се държаха на висота, но през второто полувреме отборът от града на катедралата най-накрая намери начин да се разпише. Тим Лемперле вкара с асистенция на Джошуа Швиртен за 1:0 (52-ра минута), а Максимилиан Шмидт направи 2:0 само девет минути по-късно (61-ва минута).

За отбора на Кьолн това са три много важни точки в борбата с изпадането, докато Щрален остава на дъното на лигата.