Изпадането на Wattenscheid се отлага въпреки победата на RWO, Ahlen пада в Дюрен

SG Wattenscheid има математически шанс да остане в Регионална лига Запад въпреки загубата от Rot-Weiß Oberhausen. Ахлен допусна тежко поражение.

Решението за това кой ще бъде третият изпадащ отбор в Регионалига Запад все още не е взето след началото на 32-ия ден. SG Ватеншайд 09 и Рот-Вайс Ален бяха на място.

Само при победа RWA можеше да си осигури място в лигата. При 1. FC Düren обаче отборът на треньора Маркус Кая беше на губещата страна още в началото. Още в 5-ата минута Маркус Виперфюрт вкара гол за домакините, с който те поведоха в резултата. След 0:2 (53-ата), влезлите на смяна Филип Симон (67-ата, 71-ата), Исмаил Харнафи (73-ата), Яник Шльосер (77-ата) и Марк Браснич (87-ата) увеличиха резултата до 7:0 за Дюрен.

Това означава, че Ватеншайд все още има теоретични шансове да остане в лигата. Отборът на SGW обаче не успя да направи нищо по въпроса. Отборът на треньора Кристиан Бричо загуби късно от Ро-Вайс Оберхаузен с 2:1. Нико Клас беше вкарал за домакините (16-и), Феликс Касалино изравни за „09“ през второто полувреме (53-и). Малко преди края Антон Хайнц вкара победния гол за RWO (83-та).

По този начин Ватеншайд изостава на осем точки от Ален в таблицата, но все още очаква да вземе трите точки от мача в Кьолн (2:3/промяна 1. ФК Кьолн II). Поне такова е решението на спортния съд на Западногерманския футболен съюз на първа инстанция. Ален обжалва, но окончателното решение все още не е взето. Ако Ватеншайд получи точките, дефицитът ще бъде пет точки при оставащи два мача до края на първенството.

Мачът между SV Рьодингхаузен и Алемания Аахен се проведе в съвсем различен регион на таблицата. Гостите от Аахен спечелиха с 5:1 и изпревариха Рьодингхаузен на петото място. За Аахен се разписаха Даниел Флотман (32-ра минута, автогол), Янис Хелд (38-а минута) и Улрих Бапох (51-а минута), както и Марко Мюлер (76-а минута) и Екзауса Андзуана (90-а минута). Малте Майер добави последния гол (67-ми).

В другите мачове SV Lippstadt 08 загуби от Borussia Mönchengladbach II след завладяваща финална фаза с 2:3. Между 1. FC Kaan-Marienborn и SC Wiedenbrück нямаше победител. Мачът завърши 2:2.