„Особена ситуация“ – Antwi-Adjei за трилъра срещу Аугсбург.

Тактиката беше вчера. В последните три мача всеки знае кое как е. Също така и VfL Bochum, които трябва да спечелят срещу FC Augsburg Иначе 2-ра Бундеслига заплашва.

След седем поредни поражения като гост в Бундеслигата, VfL Bochum показа на FC Augsburg, че може да се справи далеч от дома. Резултатът беше 1:0 след 90 минути.

Голмайстор в Аугсбург: Кристофър Антуи-Аджей. Той е един от редовните играчи на VfL през този сезон. 26 участия, два гола и седем асистенции – това е неговият рекорд.

Голът в Аугсбург със сигурност е един от най-важните в кариерата на 29-годишния футболист. Но ответният мач срещу ФК Аугсбург в събота (13 май, 15:30 ч.) със сигурност ще бъде още по-важен.

В битката за изпадане VfL трябва да отбележи след резултатите от последните няколко седмици. Няма друг вариант. Ако Бохум не спечели мача, ще става все по-трудно да се намали разликата.

Тъй като остават само три мача, след мача с Аугсбург VfL трябва да играе с Херта БСК, а в последния ден на „Рурщадион“ пристига водещият отбор Байер Леверкузен.

Няма много начини да изиграем този мач

Christopher Antwi-Adjei

Antwi-Adjei подчертава преди съботните 90 минути: „Ситуацията е напълно различна от тази в първия мач, остават само три мача. Няма много начини, по които можем да оспорим мача. Трябва да гледаме да спечелим трите точки.“

VfB Stuttgart, които са с равни точки на местата за изпадане, имат домакински мач срещу Леверкузен в неделя. Това също е трудна задача, въпреки че Байер играе полуфинала си в Лига Европа при гостуването си на AS Roma едва в четвъртък вечер.

Шалке, на 15-о място, играе в Байерн, така че това може да е възможност да изпреварим Шалке с требъл. Главата със сигурност също ще играе роля в последните мачове. Защото винаги, когато VfL влизаше в мач като фаворит, точките не бяха вземани. Както например у дома срещу Шалке или Щутгарт. Антуи-Аджей: „Там изпуснахме точки, това е очевидно. Не че не искахме или не показахме никаква ангажираност. Не знам защо не се получи.“