През новия сезон може да има повече отбори от NRW от всякога

Ако нещата в Трета лига продължат по този начин, клубовете от НРВ могат да очакват намаляване на разходите за пътуване в бъдеще.

Трета лига съществува от сезон 2008/2009 г. Дълго време тя не беше особено забелязана на Запад, защото почти никой от НРВ не беше представен. Нищо чудно, че мачът на откриването между Ерфурт и Дрезден се е играл без участието на НРВ. През първата година от НРВ участваха SC Paderborn, Wuppertaler SV и Fortuna Düsseldorf.

Понастоящем представителите на НРВ в Трета лига стават все повече. Защото през предстоящия сезон 2023/24 г. за първи път седем клуба могат да бъдат представени под 2-ра Бундеслига.

MSV Duisburg си е осигурил билет, както и SC Verl и Viktoria Köln. Преусен Мюнстер се издига от Регионална лига Запад. U23 на Борусия Дортмунд и Rot-Weiss Essen са на ръба на оставането в лигата.

Така остават шест отбора от Северен Рейн-Вестфалия. А Арминия Билефелд все още може да изпадне от Втора Бундеслига. Армейците са в зоната на изпадащите два мача преди края на първенството след победа с три гола в последната минута при гостуването си на 1. FC Kaiserslautern.

Отборът би трябвало да избегне директното изпадане, но разликата от две или три точки до Нюрнберг и Брауншвайг е трудно да бъде наваксана. На Билефелд все още им предстоят мачове с СК Падерборн и Магдебург.

Треньорът на Арминия Уве Кошинат подчерта след 2:1 в Бетценберг: „В продължение на един час играхме много добър и контролиран мач навън. Заслужавахме да поведем, а с възможностите, които имахме, да вкараме и втори гол. С една тактическа промяна и с оглед на собствените ни фенове Кайзерслаутерн излезе силен на почивката. В крайна сметка сме щастливи от победата, но положението ни не се е подобрило коренно, трябва да се активизираме следващия уикенд.“

Ако попаднат в зоната на изпадащите, все още има няколко отбора, които могат да бъдат привлечени като съперници. Динамо Дрезден, VfL Osnabrück, SV Wehen, 1. FC Saarbrücken. Всички те се борят за промоция в трета дивизия.