След контузия – Мориц Йенц разказва за завръщането си

В началото на втората половина на сезона Мориц Йенц стабилизира защитата на Шалке 04. Точно навреме за мача с Франкфурт 24-годишният футболист отново е здрав.

От седмици насам почти ежедневно се говори за Мориц Йенц във ФК Шалке 04. Отново и отново треньорът Томас Рейс трябваше да се сблъсква с въпроса кога 24-годишният централен защитник най-накрая ще бъде отново във форма – и точно навреме за последния домакински мач от Бундеслигата срещу Айнтрахт Франкфурт в събота (15:30 ч./Sky) Йенц наистина се завърна.

„Отново съм във форма“, заяви Йенц след тренировката във вторник. „Тази седмица отново ще тренирам нормално с отбора и се надявам да мога да играя срещу Франкфурт. Треньорът просто трябва да ми даде разрешение.“

През последния месец и половина Йенц беше измъчван от проблеми с бедрото, като по тази причина защитникът пропусна пет от последните седем мача в Бундеслигата. Първоначално от страна на Шалке се говореше само за разтежение при отдадения под наем от ФК Лориен, но то се оказа изключително упорито.

„Имах контузия в задната част на бедрото“, заяви Йенц. След двуседмична пауза в началото на април той се завърна в стартовата единайсеторка за домакинския мач срещу Херта БСК (5:2) – погледнато в ретроспекция, вероятно малко прекалено рано. „Тогава не бях в 100-процентова форма, но наистина исках да играя. За съжаление, след това получих нещо ново в допълнение към контузията.“

Решихме, че няма смисъл, ако не съм в 100-процентова форма.

Мориц Йенц.

Следствието: още три седмици почивка. „Решихме, че няма смисъл, ако не съм в 100-процентова форма“, обяснява той. „Тогава не мога да помогна на отбора.“

Въпреки това Мориц Йенц доказа по впечатляващ начин в началото на втората половина на сезона, че определено може да помогне на отбора на Шалке, когато е без контузии. В първите си девет мача в Бундеслигата за Шалке той остана без поражение (три победи, шест равенства).