Тази единадесеторка трябва да осигури запазването на класа в Хале

Матчбол за Rot-Weiss Essen! Третодивизионният клуб иска да се отърве от всички притеснения за изпадане на ФК Халесен. Разполагаме с наличните състави.

След около час Рот-Вайс Есен ще бъде домакин на ФК Халешен. Едно нещо вече е ясно предварително – на стадион „Леуна-Хеми“ ще бъде пълно! До четвъртък включително вече бяха продадени общо над 10 000 билета.

Нищо чудно, защото залогът и за двата отбора е много голям. ФК Халеш е на три точки пред първото място за изпадане преди предпоследния ден от мача. За гостите от Рурската област изходната позиция е още по-добра: ако RWE спечели точка в Хале, със сигурност ще остане в лигата.

За да постигне тази цел, старши треньорът на Есен Кристоф Дабровски е променил стартовата си единайсеторка само в една позиция в сравнение с равенството в последната минута (2:2) срещу TSV 1860 Мюнхен. Контузеният Рон Берлински е заменен от най-добрия голмайстор Симон Енгелман.

Треньорът на HFC Срето Ристич все още трябва да се справя без топ реализатора Том Зимършид (10 гола), но специалистът по стандартите Никлас Кройцер се завръща в първата единайсеторка.

Това казва треньорът на RWE Кристоф Дабровски преди мача: „През седмицата подчертах пред отбора, че искаме да създадем изходна ситуация за последния мач за сезона срещу Верл, в която можем сами да решим нещата и не зависим от други резултати. Съответно сме мотивирани да затворим торбата в Хале. ФК Халеш е на три точки зад нас и все още се бори за спортното си оцеляване. Те ще направят всичко възможно, за да запазят трите точки у дома. Ние трябва да хвърлим всичко от себе си, що се отнася до готовност и манталитет.“