Треньорът на MSV Зигнер се радва на нападателя на RWE Енгелман

След равенството 2:2 между MSV Duisburg и Rot-Weiss Essen треньорът на MSV Торстен Цигнер се изказа много ласкаво за голмайстора на Есен Симон Енгелман.

В продължение на 65 минути в петък вечер MSV Duisburg изглеждаше като сигурен победител. Зебрите водеха с 2:0 в дербито на трета дивизия срещу Rot-Weiss Essen, а гостите едва ли имаха нещо убедително в атака. До 67-ата минута, когато Симон Енгелман внезапно обърна мача.

33-годишният футболист беше на терена само осем минути; треньорът на Есен Кристоф Дабровски беше заменил Енгелман с Никлас Тарнат. Необичайна ситуация за най-добрия голмайстор на последните четири сезона в Регионална лига Запад, който в момента е едва втори избор в атака след Рон Берлински в мача в Есен. Тази сцена показа, че двамата могат да работят и заедно: След грешка на Джошуа Битер от Дуисбург Берлински прояви прозорливост в наказателното поле на Дуисбург и пусна топката към Енгелман, който вкара топката безпогрешно във вратата до гредата – и така вдъхна нов живот на своя отбор. Лоурънс Енали изравни само четири минути по-късно и в крайна сметка RWE можеше дори да спечели мача.

Треньорът на Дуисбург Торстен Цигнер беше ядосан от предотвратения гол. „Трябваше да изритаме топката в корнер или да вкараме, тогава нищо нямаше да се случи.“ 44-годишният специалист обаче беше особено впечатлен и от това как хладнокръвно Енгелман вкара първия гол в кариерата си в трета лига. „Сцената показва, че той е нападател. Той просто вкарва топката, така трябва да действа един нападател“, казва Зигнер.

Индикация за това, какво евентуално все още липсва на Зигнер в отбора от Дуисбург в момента? Не е тайна, че Зебрите се нуждаят от подкрепления, особено в нападение. Азиз Бухаддуз има много качества, но е на 35 години – и за пореден път успя да играе само като резерва. Филип Кьониг, който дойде от Холщайн Кил II през лятото, също отсъстваше срещу Есен след продължителна инфекция на короната. Нищо чудно, че през следващата седмица се очаква да пристигне нов нападател, който вероятно ще се казва Бенджамин Гирт. Той е такъв нападател в наказателното поле, като за последно е играл за Айнтрахт Брауншвайг.