2:3! Бамба вкарва с последния съдийски сигнал срещу силния отбор на Оберхаузен

BVB спечели контролната среща срещу отбора от регионалната лига Rot-Weiß Oberhausen с 3:2 благодарение на късния гол на Самуел Бамба.

Бундеслигата Борусия Дортмунд спечели втория контролен мач от подготовката си при гостуването на отбора от регионалната лига Rot-Weiß Oberhausen с 3:2 (1:1).

Котрел Езекуем (6-ти) и Манфредас Рузгис (69-ти) вкараха за Оберхаузен пред 8610 зрители на стадион Нидеррайн, междувременно Марко Ройс от Дортмунд изравни за 1:1 (14-ти), Езекуем си причини и автогол (49-ти). В крайна сметка Самуел Бамба отбеляза гол (90-ата минута).

За Рот-Вайс Оберхаузен, който преди беше в Бундеслигата, а сега е в Регионалната лига, тази вечер беше нещо специално. Големият съсед, тежката категория в германския футбол, отпадна и поне започна с някои от звездите си. Матс Хумелс и Никлас Зюле оформиха централната защита, Марко Ройс се движеше в средата на терена.

Треньорът Един Терзич беше попълнил отбора си и с футболисти от възрастовата група U23. Например Гиле Буено. Или Оле Полман. Интернационалите на Дортмунд се подготвят за мача едва от тази седмица и дори не пътуваха с отбора.

Оберхаузен се бяха прицелили в нещо, треньорът Йорн Новак маршируваше стабилно нагоре-надолу по тъчлинията и вдигна ръце още в шестата минута. Резервният вратар на Дортмунд Александър Майер се втурна от вратата си, но не можа да стигне до топката, тъй като Котрел Езекуем беше по-бърз с глава и вкара за 1:0.

Тест: RWO - BVB 19 юли 2023 г.
Тест: RWO – BVB 19 юли 2023 г.

Това продължи само за кратко време. В 14-ата минута Торган Хазард, когото BVB иска да раздаде, нахлу отляво и намери Реус в средата. Той стреля с левия крак, а вратарят Кевин Крацш се опита да отклони топката покрай вратата. Напразно. Изравнителният гол.

На таланта на BVB Жулиен Дюранвил му липсва опит

Това обаче не направи жълто-черните по-убедителни и те продължиха да имат проблеми с нахалните играчи на Оберхаузен. Мориц Щопелкамп, който се присъедини към РВО това лято от MSV Дуисбург, за малко да пропусне с удара си с левия крак (34-та минута). През 2014 г. 36-годишният футболист веднъж беше вкарал гол в Бундеслигата за Падерборн с десния крак от 82 метра. Преди много време. Малко преди почивката Манфредас Рузгис беше свободен пред вратаря Майер, но нервите на играча на Оберхаузен не издържаха (44-та).

На почивката треньорът Един Терзич замени 17-годишния Жулиен Дюранвил, който показа неопитността си в този мач, слабия Матеу Морей и вратаря Александър Майер. В игра влязоха Томас Мьоние, Самуел Бамба и вратарят Марсел Лотка.

Тест на BVB в Ерфурт в събота

Антониос Пападопулос, който обикновено играе за U23, насочи свободния удар на Оле Полман към Езекуем от Оберхаузен, от когото топката прелетя над линията, давайки преднина на жълто-черния отбор (47-ата минута). Сега BVB стана по-внимателен и по-силен. Азар можеше да увеличи преднината си (54.).

От другата страна Манфредас Рузгис дриблира в наказателното поле на Дортмунд, ударът му беше отразен над вратата от Лотка. И тогава Рузгис вкара, този път от 25 метра, топката се плъзна в долния ляв ъгъл. „Само РВО ще стане шампион на Германия“, пееха феновете на Оберхаузен. Но след това на терена се появи Самуел Бамба.

Треньорът на Дортмунд Един Терзич сигурно е забелязал, че все още има някои проблеми, които трябва да бъдат отстранени. Следващият контролен мач на BVB ще се проведе в събота в Ерфурт.