Следващата победа в тестовия мач, но Дабровски вижда „място за подобрение“.

Третодивизионният клуб Rot-Weiss Essen остава непобеден в подготовката. Това заяви треньорът Кристоф Дабровски след победата с 2:1 срещу Отенсен.

След три тренировки във Везендорф, Долна Саксония, в сряда вечерта на дневен ред за Rot-Weiss Essen беше първият контролен мач от тазгодишния тренировъчен лагер. В Ланглинген РВЕ игра срещу амбициозния отбор от северната регионална лига Тевтония Отенсен.

След 90 минути игра третодивизионният отбор спечели с 2:1 (2:0). Есен поведе в резултата в единадесетата минута чрез автогол. Торбен Мюсел (37-ата) увеличи преднината си на 2:0 с впечатляващ удар с глава след асистенция на Нилс Кайзер.

В началото на второто полувреме старши треньорът Кристоф Дабровски направи седем промени. С изключение на Феликс Гьотце (предпазна мярка), Феликс Бастианс (медицинско лечение, отново годен за игра в събота), Якоб Голц (лечение с антибиотик) и Андреас Вигел (управление на стреса след контузия), бяха използвани всички членове на първия състав на отбора.

През второто полувреме нямаше почти нищо напред срещу добре представящия се отбор от регионалната лига, който дори успя да върне един гол чрез Тобиас Шведе (54-та). Победата за червено-белите беше нормална след целия ход на мача, но все още има много потенциал за подобрение.

През първото полувреме допуснахме малко и успяхме да създадем добри шансове след спечелването на камбаните. Второто полувреме като цяло не беше толкова компактно. Не разполагахме с достатъчно достъп и спокойствие при владеенето на топката. Имаме какво да подобрим.

Кристоф Дабровски

Треньорът на RWE е на подобно мнение: „На първо място, всяка победа е добра – дори и в подготовка, която е изтощителна. Отенсен беше най-добрият ни съперник досега. Те са много амбициозни и ни предизвикаха добре. През първото полувреме не допуснахме много и създадохме добри шансове, след като спечелихме коравата игра. Второто полувреме не беше толкова компактно. Нямахме достатъчно хватка и спокойствие при владеенето на топката. Имаме какво да подобрим там. Това отново бяха две различни полувремена. Но въпреки че бяха уморени, момчетата тръгнаха и получиха чувство за постижение“.

Ромеро Герес, 15-годишен вратар, беше привлечен в заключителната фаза и дебютира малко преди последния съдийски сигнал. Дабровски обясни идеята: „Той вече е редовен участник в тренировките ни, а сега пътува и за тренировъчния лагер. Искахме да дадем на момчето усещането, че го подкрепяме, и да го хвърлим в такъв мач. Той е обещаващ талант, но все още му трябва време. Това е сигурно.“

Единайсеторката на Дабровски ще изиграе още един контролен мач по време на тренировъчния лагер. В събота (22 юли, 13:00 ч.) RWE ще играе срещу втородивизионния отбор Айнтрахт Брауншвайг. Това ще бъде най-тежкият тест от подготовката досега. Преди това за четвъртък и петък са предвидени общо три тренировки.