Липпщадт започва отлично, Щрален губи от Каан

В сряда участниците в Купата на DFB в Регионална лига Запад имаха своите мачове за наваксване от ден 2. Докато Lippstadt започва перфектно, Straelen остава безсмислен

SV Lippstadt – SV Rödinghausen 2:0 (1:0)

След силния старт на сезона и двете победи в първенството, както и силното представяне за купата срещу TSG Hoffenheim, SV Rödinghausen за първи път остана без точка.SV Lippstadt пък отпразнува третата си победа в третия си мач в сряда вечерта и може да се радва на старта, който се измерва с девет точки и 6:1 гола. Анри Матер изведе Липпщадт напред в резултата на полувремето, Виктор Майер осигури решението и домакинската победа за SV Lippstadt, който ще бъде доволен като втори в таблицата.

Следващият мач ще се играе през следващия уикенд. Докато Рьодингхаузен посреща U23 на Шалке 04, Липпщадт ще търси четвъртата си поредна победа срещу Каан-Мариенборн по същото време.

SV Straelen – FC Kaan-Marienborn 0:1 (0:1)

Вестфалците решиха двубоя между двата участника в турнира за Купата на DFB в своя полза. Даниел Хамел вкара гола за гостите. По този начин Kaan-Marienborn направи много успешен старт със седем точки от три мача (2:1 срещу Gladbach II, 1:1 срещу U23 на 1. FC Köln), докато Straelen остава без победа и без точки. По този начин фалстартът при новия треньор Съндей Олисех е перфектен.

Следващият съперник на Страелен ще бъде все още непобеденият промотиран отбор от Дюрен, който гостува в Страелен в събота (13 август, 14:00 ч.).