Шалке II пада с поражение, два промотирани отбора се радват

Регионална лига Запад започна добре. Много голове бяха отбелязани в първия ден на мача. Два промотирани отбора успяха да празнуват.

Първи мач в Регионална лига Запад. Началото не беше добро за вторите отбори на Шалке, Гладбах и Дюселдорф. От друга страна, два промотирани отбора успяха да отбележат първите си три гола.

Като първия отбор, като втория? Юношите до 23 години на ФК Шалке 04 постъпиха по същия начин като професионалистите и надушиха началото си. Паралелите са несъмнени: дузпа, изгонване и пет гола – но нека ги разгледаме стъпка по стъпка.

Срещу 1. фК Бохолт Малик Талабиди първо събори Марвин Лорх в собствената му шестнайсеторка. Малек Фахро хладнокръвно вкара наказателния удар в левия ъгъл (15-та минута). Шалке се нуждаеше от известно време, за да намери своя път в играта, но след това изравни чрез Кеке Топп (35-и).

Но след това последва двоен слаб удар. Грейс Бокаке беше измамен от Фахро и събори нападателя на 18 метра от вратата като последен човек – което доведе до директен червен картон (43-и). Брайън Кампман изпълни последвалия свободен удар и отбеляза в края на полувремето (44-та). След смяната на терена Джино Виндмюлер (65-и) увеличи преднината си, а вторият гол на Никлас Кастел (68-и) беше отменен от головете на Дилдар Атмака (83-и) и Фахро (85-и) за крайния резултат 5:2.

Шалке 04 U23 - 1. ФК Бохолт 2:5 29 юли 2023 г.
Шалке 04 U23 – 1. ФК Бохолт 2:5 29 юли 2023 г.

Велберт отпразнува перфектния старт

От друга страна, SSVg Велберт имаше перфектен старт на своя сезон. В домакинския си мач победиха SV Lippstadt 08 с 2:0 и спечелиха първите три точки. Още през първото полувреме домакините имаха превъзходство, но головете паднаха едва през вторите 45 минути. Попаденията отбелязаха Маркус Пазурек (67-ата минута) и Бенямин Хемке (85-ата минута).

ФК Вегберг-Бек също имаше възможност да се зарадва. Срещу Фортуна Дюселдорф II промотираният отбор имаше добри шансове, особено през второто полувреме. Тимо Браун вкара за 1:0 (74-та минута).

Дюрен и Рьодингхаузен спечелиха

1. фК Дюрен беше леденостуден пред гола. Срещу Борусия Мьонхенгладбах II бяха нужни само две попадения във вратата на Винсент Гаймер (8-и, 42-и), за да поведе с 2:0. Последвалият гол на Гладбах за 1:2 чрез Мишел Лидер (81-ви) беше твърде малко въпреки големите усилия през второто полувреме.

SSVg Velbert 02 - SV Lippstadt 2:0 29 юли 2023 г.
SSVg Velbert 02 – SV Lippstadt 2:0 29 юли 2023 г.

SV Rödinghausen също започна с победа. Мирко Шустер беше играчът на деня при победата с 2:0 срещу Rot Weiss Ahlen. Първо той реализира дузпа, за да поведе (22.), а след това подготви решението на Тило Тьопкен (85.).